Android telefonda GPS kendi kendine açılıyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung Galaxy, HTC, Sony GPS kendi kendine açılıyor. GPS kendi kendine kapanıyor. Android telefonlarda yaşanan GPS sorunu ve çözümü ile ilgili cevaplarımız bu haberimizde…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android işetim sistemi akıllı telefon ve tablet sektöründe en çok kullanılan bir sistemdir. Google tarafından geliştirilen ve kullanıcıların hizmetine sunulmaya yeni sürümleri ile devam etmektedir. Her yazılım gibi android işletim sistemide zamanla kendini yenilerken bazı sorun ve hatalarıda peşinden getirmektedir. Bu yaşanan sürüm sorunlarını ya bir sonra ki sürümde veya ara güncellemeler ile çözüme kavuşturmaktadırlar. Bazende bazı hatalar kullanım sırasında bazı telefon modelleir için de çıkabilmketedir. İşte o hatalardan birini bu haberimizde paylaşacağız. Android işletim sistemi üzerine kurulu sitelerde yer alan bu sorunu GPS problemi diye adlandırabiliriz. Sorunumunuz ise; android 4.4.2 işletim sisteminde GPS yanı konum erişimini kapatmanız halinde konuö erişimi isteyen bir uygulama açtığınızda GPS ikonunun kendini aktif ederek açması ardından bir vakit sonra tekrardan pasif olmasıdır.    

Android telefonda GPS kendi kendine açılıyor

Telefonda GPS kendi kendine açılıyor çözümü

Yukarıdaki sorunu yaşayanlar uygulamalarının yöneticilerinden de iptal ettikleri halde neden konum erişiminin kendini aktif ettiğiniz düşünmektedirler. Googlenin bildiğimiz kadar otomatik olarak GPS sistemini açacak herhangi bir güncellemesi olmadı. Bu sorunu çözüme kavuşturabilmeniz için yapmanız gereken telefonunuza sıfırlama veya hard reset işlemleri uygulamanızdır;

  1. İlk olarak kullandığınız telefonda ayarlar-yedekle ve sıfırla menüsünden fabrika ayarlarına dönüş yapınız.
  2. Yukarıdaki işlem çözüm olmadı ise telefona hard reset uygulamasını yapınız. Andronova’da arama bölümüne telefon modelinizi ve hard reset yazdığınızda ilgili haberlerimize ulaşabilirsiniz. 
  3. Son olarak ise eğer garantisi devam ediyorsa garanti servisine gösteriniz. 


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 15:37

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir