Android 4.4 KitKat’in Sızan Günlük Dosyaları Nexus 5’in Tüm Özelliklerini Gün Yüzüne Çıkardı!

Söz konusu Google referans cihazları olduğunda tasarım ve teknik özelliklerin gizliliği pek de sağlanamıyor. Nexus 4’ün Optimus G temeline dayandırılacağı iddia edilmiş ve nitekim de öyle olmuştu. Lasnman tarihi yaklaşan Nexus 5 için de aynı söylentiler başladı ve telefonun LG G2’yi temel alacağı konuşuluyor.

Android 4.4’ün sızan günlük dosyalarında Nexus 5’in teknik özelliklerinin neredeyse tamamı gün yüzüne çıktı. Bir süre önce FCC onayı alan telefonun tasarım ve teknik özellikleri büyük ölçüde netleşmişti, oysa sızan yeni belgeler telefonun tüm detaylarını gözler önüne seriyor. Birçok kesim tarafından merakla beklenen telefonun özellikleri şu şekilde olacak;

Nexus 4 modelinde 8GB seçeneğine yer veren Google, bu noktada kullanıcıların tepkisiyle karşılaşmıştı. Bu sebeple Nexus 5’te ilk aşamada 16GB, süreç içerisinde de 32GB’lik modelin tanıtımı bekleniyor. Donanım özellikleri itibariyle LG G2 ile büyük benzerlik gösteren telefonda 13MP Optik Görüntü Sabitleme teknolojisine sahip kamera yerine 8MP çözünürlüklü ve muhtemelen OIS teknolojisinden yoksun bir sensöre yer verilecek.

Ekim ortasında tanıtılması beklenen telefon hakkında önümüzdeki hafta daha fazla gelişmenin yaşanması bekleniyor.

Nexus-5-Video-LG-D820111

ilgili>> AndroidAuthority

müşteri hizmetleri