Çerçevesiz Bir Ekran Sunması Beklenen Pantech Vega Iron, 18 Nisan’da Bekleniyor!

Ülkesi Güney Kore’nin önde gelen markalarından Pantech, ocak ayı sonunda Vega No. 6 isminde oldukça iddialı teknik özelliklere sahip bir telefon duyuru gerçekleştirmişti. Şirketin kısa süre içerisinde benzer detayların yanı sıra çerçevesiz bir ekrana sahip yeni bir telefon hazırlığında olduğu son dönemde sıkça dillendirilmeye başlandı.

Güney Koreli üretici, 18 Nisan’da duyurusunu gerçekleştireceği ve Vega Iron olarak adlandırılan telefonun söylentilerle gündeme gelen çerçevesiz ilk telefon olduğu bildiriliyor. Etkinlik için dağıtımı gerçekleştirilen davetiyelerde telefonun tasarımı hakkında ipuçları yer alırken, cihazın Windows Phone 8 cephesinde yer alan Lumia serisine benzer bir tasarım sergilediği bildiriliyor. Söz konusu telefon, dünya genelinde olmasa bile Güney Kore’de Galaxy S4 ve Optimus G Pro’ya karşı ciddi bir rakip olacaktır.

Telefonda için iddia edilen teknik detaylara göz attığımızda 7.9mm kalınlık, 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü çerçevesi ekran, 1.7GHz frekans hızında çalışan yeni nesil Qualcomm işlemci, 2GB RAM, 2.150mAh kapasiteli batarya, 13MP çözünürlüklü kamera ve Android 4.1.2 işletim sistemi.

Güney Kore’nin önde gelen üreticilerinden Pantech, ülke genelinde oldukça ilginç ve başarılı telefonlar oluşturmayı başarıyor. Vega No. 6 bu telefonlardan biri olurken, cihazların dünya genelinde satışa sunulması beklenen bir gelişme.

kaynak: AndroidAuthority