Çift SIM Kartlı Galaxy S5’in Satışına Başlandı

Samsung’un G9009D kod numarasına sahip çift SIM kartlı telefonu Galaxy S5 Duos nisan ayından beri Çin’de satışa. Üst düzey telefonun iki SIM kartlı seçeneği şimdi uluslararası arenada boy gösteriyor. LTE destekli Galaxy S5 Dual Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde 748 dolar fiyatla satışa sunuldu. Telefonun kısa süre içerisinde Polonya’da satışa sunulması bekleniyor ancak fiyata ilişkin herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Andronova

Çift SIM kart desteğine sahip Galaxy S5 Dual, orijinal Galaxy S5’ten sadece 1.5 gram daha ağır. Bunun dışında tasarım ve teknik özellikler her iki telefonda da aynı. Bu özelliklere kısaca değinecek olursak; 5.1-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 2.5GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM, 16GB depolama, 128GB’ye kadar hafıza kart desteği, suya ve toza karşı dayanıklı yapı (IP67 sertifikası), 16MP çözünürlüklü arka kamera, 2MP ön kamera, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ve 2.800mAh kapasiteli pil.

Galaxy S5 şu an Avrupa piyasasında 500€ civarında bir fiyatla satışta. Çift SIM kartlı Galaxy S5 henüz mağazalarda listelenmedi fakat fiyatının biraz daha yüksek olması bekleniyor.

Andronova