Full HD AMOLED Panellerin Üretiminde Yaşanan Sıkıntı Galaxy S IV’ü İleri Bir Tarihe Erteler mi?

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung cephesinde Full HD AMOLED panel üretiminin başladığı ve 2013 yılı başında bu panellerin sergileneceği son dönemin önemli iddiaları arasında yer alıyor. Rakip üreticilerin Full HD panellerin yanı sıra bazı çözümler ortaya sunması ve Samsung’un bu noktada rakiplerinden geri kalmaması adına hacimli üretime başlamış olduğu ihtimalini güçlendiriyor.

Güney Koreli üretici tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da panel üretiminin bir süredir başladığı hatta üretim aşamasında bazı sorunların yaşandığı ifade edilmekte. Teknoloji dünyasının saygın sitelerinden digitimes.com kaynakları inç başıan 441ppi değer sunan Full HD AMOLED panel üretiminin buharlaşma aşamasında bazı sorunların baş gösterdiğini okuyucularına duyurdu. Bir süre önce sizlere burada duyurduğumuz haberde AMOLED panellerin zorlu üretim koşullarının Samsung’u LCD ekranlara itebileceğini duyurmuştuk. Tüm bu gelişmeler yaşanırken her ihtimale karşı Samsung’un bazı alternatifleri de hazır bulundurduğu iddia edilmekte.

Full HD AMOLED panelleri göreceğimiz ilk model kuşkusuz Galaxy S IV olacak. Yılın son bölümüne girdiğimiz şu günlerde telefon hakkında iddialar gündemde sıcaklığını korurken panel üretiminde yaşanacak sıkıntılar telefonun çıkış tarihini bir süre erteleyebilir. Galaxy S serisinin her yeni üyesinin bir önceki modeline nazaran daha başarılı satış rakamları gerçekleştirmesi ve Galaxy S IV’ün 50 milyondan fazla satış gerçekleştireceği düşüncesi panel üretimi noktasında Samsung’un elini çabuk tutması gerektiğini göstermekte.

Yine üst seviye telefonlarında AMOLED teknolojisi kullanan Samsung’un nasıl bir politika izleyeceği merak konusu. LCD panel kullanımı noktasında iddialar güçlü olsa da yeni amiral gemisinde AMOLED’in tercih edileceğini düşünüyoruz.

kaynak: phandroid.com