Galaxy J5 (2017) yeni güncelleme yayınlandı

Samsung, orta segment telefon modellerinden biri olan Galaxy J5 (2017) modeli için yeni bir güncelleme yayınladı. Peki yeni çıkan güncellemenin içeriği nasıl olacak ?

Samsung 2017 yılı içerisinde bir çok telefon modelini piyasaya sürdü. Neredeyse her segmentte her bütçeye uygun bir Samsung modeli raflardaki yerini aldı. firma ilk başlarda segment olarak biraz düşük modellerini çıkarmaktadır. Daha sonra yıl sonuna doğru sonbaharın başında amiral gemilerini teker teker çıkarmaktadır. 2017 yılının ortalarında firma orta segment sınıfında yer alan bir telefonun tanıtımını yaparak piyasaya sürdü. Haziran ayı içerisinde tanıtımı gerçekleşen Galaxy J5 (2017) modeli tanıtımdan kısa bir süre sonra stoklarda yer almaya başladı. Samsung bu yıl çıkardığı bu yeni modeli için yeni bir güncelleme yayınladı. Peki yeni güncellemenin içeriğinde neler var ? Herhangi bir yeniliği içerisinde barındırmakta mıdır ?

Galaxy J5 2017 güncelleme yayınlandı

 Galaxy J5 (2017) güncellemesi başlığı bazı kullanıcıları heyecanlandırmış olabilir. Çünkü Samsung bu arada yeniş modellerini Android 8.0’a geçirebilmek için çalışmalara başladı. Fakat bu haberimizde bahsettiğimiz güncelleme ne yazıkki Android 8.0 güncellemesi değildir. Firma daha amiral gemileri için yayınlamadığı güncellemeyi takdir ederseniz bu model için yayınlaması çok da mantıklı görünmemektedir. Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri için yayınlanan beta güncellemenin ardından stabil güncelleme 2018 yılının başında gelmesi beklenilmektedir.  Galaxy J5 (2017)  modeli ilk satış kutusundan Android 7.0 sürümü ile çıktı. firmanın Android 8.0 sürümüne geçecek cihazlar içerisinde yer almasına rağmen güncelleme tarihi net olarak açıklanmadı. Fakat 2018 yılının ortalarına doğru bu güncellemenin gelmesi beklenilmektedir.

Bu kadar girişten sonra gelin yeni güncellemeye birlikte bakalım. Yeni gelen güncellemede telefona yüklenen yeniliklere beraber bakalım.

 J530FXXU1AQI3 sürüm numarası ile kullanıcıları ile buluşan güncellemenin dağıtımına başlanıldı. 392 MB büyüklüğü bulunan güncellenme ile gelen ana yenilik milyonlarca cihazı vuran güvenlik açığı BlueBorne’yi kapatmaktadır.

Galaxy J5 (2017) yeni güncelleme yayınlandı

Peki bu yeni çıkan güvenlik açığı nedir. Korsanlar bu açıktan faydalanarak Bluetooth bağlantısı aktif olan cihazları çok kısa sürede ele geçirmektedirler. Firma bu güncelleme ile bu açığı kapatmış oldu.


Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 13:34

müşteri hizmetleri