Galaxy Note II için Son Haberler: Yeni Renk Seçenekleri, Siyah Rengin Sahte Çıkması ve Milyon Satış Rakamı

Note serisinin kullanıcılar arasında daha fazla benimsenmesini sağlayan Galaxy Note II, Note’da olduğu gibi IFA Berlin etkinliğinde karşımıza çıkmıştı. 5.5-inç boyutunda Super AMOLED ekranı, değiştirilen alt piksel dizilimi ile daha net ve keskin görüntüleme deneyimi, dört çekirdekli Exynos 4412 işlemci ve yine dört çekirdekli Mali-400 GPU, 3100mAh kapasiteli pil gücü, dört kat daha hassas ve geliştirilmiş S-Pen ve destekli uygulamalarla kullanım deneyimini bir adım öteye taşıyan telefon halihazırda 5 milyon satış elde etti.

Granit beyazı ve titanyum grisi seçenekleriyle kullanıcılar buluşan telefon için bir süre önce siyah renginin de satışa sunulacağı bildirilmişti. Fakat daha sonra görüntünün sahte olduğu ve bir photoshop çalışması olduğu ifade edilmişti. Her ne kadar siyah renk seçeneği gerçeği yansıtmasa da elde edilen bir görselde telefonun için yeni renk seçeneklerinin yolda olduğu ön görülüyor. Şarap kırmızısı ve kehribar kahverengisi ilerleyen dönemde karşımıza çıkacak yeni oluşumlar olabilir; tabi bu çalışmanın da sahte olmaması durumunda.

media 17181

Galaxy S III’ü değerlendirdiğimizde aynı strateji uygulanmış ve kısa süre içerisinde birçok seçenek satışa sunulmuştu. Muhtemelen aynı durum Note II ve devamında Galaxy S III Mini içinde yaşanacaktır. Mobil Dünya Kongresi’nde yeni seçeneklerin karşımıza çıkacağını umuyoruz.

Galaxy Note II cephesinde yaşanan bir diğer gelişme ise Güney Kore’den geldi. Telefon aralık başında 5 milyon rakamını geride bırakmış ve halen birçok ülkede liste başlarında sıralanıyor. Muhtemelen ocak sonunda ya da şubat döneminde 10 milyon satışa ulaşıldığı açıklanacak. Güney Koreli MK News gazetesine göre telefon yalnız ülkesinde bir milyon satış elde etti. Yeni renk seçeneklerinin eklenmesiyle genel anlamda hedeflenen 20 milyon satışa ulaşılacağı tahmin ediliyor.