Galaxy Note III’te Esnek Olmayan 6-inçlik AMOLED Ekranın Yer Alacağı Rapor Ediliyor

Güney Koreli bir yatırım firması yılın 3. çeyreğinde resmiyet kazanması beklenen Galaxy Note III’te 6-inç boyutunda AMOLED ekran kullanılacağını belirtti. Söz konusu ekranın bir süredir iddia edilenin aksine esnek yapıda olmadığı da yayımlanan raporda yer bulmakta.

Serinin ilk modelinde 5.3-inçlik bir ekran boyutu benimseyen Samsung, Galaxy Note II’de ise 5.5-inçlik bir ekrana yer verdi. Galaxy Note III için bahsi geçen ekran boyutu ise 5.99-inç olarak dillendirilmişti. Son yayımlanan raporla telefonda yer bulacak ekran boyutunun da netleştiğini ön görebiliriz.

Kore Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş.’nin raporunda yer alan bir diğer detay ise söz konusu ekranın esnek yapıda olmayacağıdır. Esnek ekran planlamasını bir süre daha erteleyen Samsung’a benzer açıklamalara yer verilirken, Güney Koreli üreticini halihazırda aylık 24 bin civarında esnek OLED ekran üretim kapasitesine sahip olduğu vurgulanıyor. Bu rakamda Galaxy Note III gibi milyonlar satması beklenen bir telefon için oldukça yetersiz.

Esnek OLED teknolojisinde LG Display ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Samsung, şu aşamada rakibinden bir adım daha önde görünüyor. Samsung Display üretim aşamasında 5.5G yönetiminde ayda 24 bin panel üretebilirken, LG Display ise 4G üretim aşamasıyla 8 bin panel üretebilmekte.

Oled-display.net’in yayımladığı raporda Galaxy S4 Mini hakkında da detaylara yer veriliyor. Telefonda 1.6GHz frekans hızında çalışacak çift çekirdekli Exynos 5210 işlemci ve Mali-T604 GPU yer bulacak. Ekran boyutu ve çözünürlük değeri beklenildiği gibi listelenirken, 32GB’lık dahili depolama birimi ve Android 4.0 kafalarda soru işareti oluşturdu. 

kaynak: sammobile

müşteri hizmetleri