Galaxy S6 Edge AnTuTu Performans Test Sonuçları Harika!

Mobil Dünya Kongresinin bu yılki gözdesi ve bu yılın en iyi cihazı olmaya aday, Samsung’un yeni amiral gemilerinden kavisli ekrana sahip modeli olan Galaxy S6 Edge gücünü göstermeye başladı.

Andronova

Samsung’un aynı donanımlara sahip her iki modeli Galaxy S6 ve S6 Edge’ye yönelik daha önce sızdırılan performans testlerinden sonra, şimdi AnTuTu, AndroBench ve GeekBench performans ölçümleri yapılarak muhteşem sonuçları yayınlandı.

Bu yılın en güçlü adaylarından olan yeni S6 serisi, görünüşe göre tüm rakiplerini kısa sürede nakavt edeceğe benziyor. Aşağıda yapılan performans test sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

Galaxy S6 Edge AnTuTu test sonuçları
samsung-galaxy-s6-edge-antutu

AnTuTu’da yapılan test sonucunda 60.000 puanı geçen Galaxy S6 Edge, yeni bir rekora imza attı.

Galaxy S6 Edge AndroBench bellek test sonuçları

samsung-galaxy-s6-edge-AndroBench

Galaxy S6 Edge AndroBench bellek hızı test sonuçlarında da büyülüyor. Samsung’un geçen yılki amiral gemisi Galaxy S5 saniyede 24.2MB bellek yazma hızına sahipken, S6 serisi ram olarak saniyede 139.08MB bellek yazma hızına ve Galaxy S5 saniyede 13.7MB okuma hızına sahipken Galaxy S6 serisi saniyede 77.2MB okuma hızıyla muhteşem bir ilerleme kaydederek rekor kırıyor. Samsung’un yeni UFS 2.0 teknolojisiyle gerçekten harika bir iş başarmış.

Galaxy S6 Edge GeekBench test sonuçları

samsung-galaxy-s6-edge-Geekbench

Ve son olarak yapılan Geekbench test sonuçlarında Exynos 7420’nin tek ve çoklu çekirdek kullanımında ne kadar iyi bir işlemci olduğu gözler önüne seriliyor.  Alınan Geekbench sonuçları bugüne kadar alınmış en iyi sonuçlar.

Samsung’un yeni amiral gemileri gücünü göstermeyi başarmışa benziyor. Sizin fikriniz nedir?

Andronova