HTC M7 için Deteylar Ortaya Çıkıyor: 4.7-inç Full HD Panel, Sense 5, Gelişmiş Ekran ve Ses Teknolojisi…

2013 ile birlikte yıldızını tekrar parlatmak isteyen Tayvanlı üretici bu anlamda ilk adımları atmaya başladı. Pazarlama ve satış şefinin değişimi sonrası farklı platformlar içinde çözümler sunan şirketin yeni yılda bizlere sunacağı telefonlar hakkında detaylarda ortaya çıkmaya başlıyor. Amiral gemisi olarak adlandıracağımız telefonları Mobil Dünya Kongresi’nde kullanıcılarla buluşturan şirket görünüşe bakılırsa geleneği bozmayacak ve üst seviye özellikleri bünyesinde barındıran M7 kodlu modelini yine bu etkinlikte sunacak.

Mobil dünyasına ait sızıntıları ilk fırsatta duyuran ve bu anlamda oldukça güvenilir bir kaynak olduğunu kanıtlayan @evleaks, HTC M7’ye ait bazı detayları duyurdu. İddialara göre telefon 4.7inç boyutunda ve Full HD panele sahip olacak. İnç başına 468ppi değer sunacak telefon optik laminasyon teknolojisiyle görüntüleme noktasında başarılı işlere imza atacak. iPhone 5’e nazaran %40 oranında daha fazla ppi değer sunan M7, SoLux ışık teknolojisinin benimsenmesiyle daha net görüntüleme, renk doğruluğunu arttırmanın yanı sıra Super LCD2’ye nazaran bir dizi iyileştirmeler karşımıza çıkacak.

Qualcomm cephesinden dört çekirdekli ve 1.7GHz saat hızında çalışan Snapdragon S4 Pro’nun yanı sıra Adreno 320 GPU ile çalışacağı bildirilen telefonda 2GB RAM konumlandırılmış. 32GB depolama alanı sunan M7, çıkarılamayan 2300mAh gücündeki piliyle yekpare bir tasarım sunacak. Android 4.1 Jelly Bean ve firmanın kendi geliştirdiği ayrıca kullanıcılar arasında oldukça popüler olan Sense arabirimiyle çalışacak telefonda arabirim geliştirmeleri dikkatten kaçmıyor. Şirketin Sense 5 ile başarılı işler gerçekleştirdiği arayüzü daha keyifli ve eğlenceli bir hale getirecek.

Bir diğer geliştirme ise kamera noktasında karşımıza çıkıyor. F/2.0 lens ve gelişmiş görüntü kalitesi sunan ayrıca HDR formatında görüntüleme sunan 13mp arka kamera Cinesensor adında yeni bir teknoloji sunacak. Geniş açılı 2mp ön kamera ise 1080p formatında video kaydedebiliyor. HTC M7 cephesinde yaşanacak bir diğer gelişme ise kablosuz ağ cephesinde yaşanacak. Telefon üç kat  daha hızlı 802.11n WLAN desteğinin yanı sıra daha yeni ve daha verimli 802.11ac WiFi standardını içeriyor.

HTC 8X ve HTC Droid DNA’da olduğu  gibi, HTC M7 3.5mm kulaklık girişi ve Beats Audio amplifikatöre sahip olacak. Buna ek olarak telefon stereo hoparlör ile gelişmiş bir ses kalitesi sunacak. Şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanası beklenen telefon ilk aşamada Amerika dört büyük operatör tasarından satışa sunulacağı iddia ediliyor.

kaynak: htcsource.com