HTC One’ın Geliştirici versiyonu için Android 4.4 ve Sense 5.5 Güncellemesi Başladı!

Android 4.4’ün yayınlanmasıyla birlikte güncelleme takvimini ilk yayınlayan üreticilerin başında HTC geldi. Tayvanlı üretici HTC One modelinin ocak ayı içerisinde Android 4.4 güncellemesini almaya başlayacağını bildirirken; One Max, One mini ve Butterfly modelleri içinse güncelleme detayları ilerleyen günlerde detaylandırılacak.

müşteri hizmetleri

HTC One’ın uluslararası versiyonu için Android 4.4 KitKat güncellemesi ocak sonuna doğru beklenedursun; HTC, One’ın Amerika SIM kilitsiz ve geliştirici versiyonları için Android 4.4 ve Sense 5.5 güncellemesinin başladığını resmen duyurdu. Söz konusu versiyonlardan birini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünde sistem güncellemeleri kısmında güncelleme kontrolü yaptırabilirsiniz.

Android 4.4’le birlikte RAM optimizasyonu, daha gelişmiş çoklu göre yöneticisi, yazı desteği, Hangouts‘ın yerleşik SMS uygulaması olarak atanması ve daha iyi sensör yönetimi gibi yeniliklerin telefona sunulması bekleniyor.

Sense 5.5 ise ilk olarak One Max modelinde yer almıştı. Yeni Sense sürümüyle birlikte BlinkFeed ana ekran uygulaması isteğe bağlı kapatılabiliyor. Kamera iyileştirmeleri, yeninden tasarlanan ve sekmeli bir yapıya bürünen galeri uygulaması, özelleştirilebilen bildirim çubuğu, otomatik parlaklık devredeyken parlaklık ayarlamasının yapılabilmesi, rahatsız etme modu, HTC Zoe için yeni temalar ve müzikler de güncelleme kapsamında telefona sunulacak.

htc one

kaynak: Androidandme