HTC’den İlginç Cihaz: J Butterfly için Uzaktan Kumanda Görevi Yürüten HTC Mini

Telefonlarda ekran boyutunun giderek artması ve son dönemde tanıtılan telefonların genel anlamda “phablet” olarak isimlendirildiğini görüyoruz. Üreticilerin bu yıl kullanıcılara sunacağı üst seviye telefonların büyük bölümü 5-inç ve üzeri ekrana sahip olacak. Tabi bu durum belirli bir kesim tarafından olumlu karşılansa da bu duruma karşı çıkan ve telefon boyutlarının bu kadar büyümemesi gerektiğini savunan bir kamuoyu da var.

Son olarak CES 2013’te resmi tanıtımı yapılan Ascend Mate’e baktığımızda 6.1-inçlik ekranlı bu telefon kullanıcıya tablet deneyimi yaşatmaktaydı. Keza aynı değerlendirmeyi 5.5-inçlik Note II için de yapabiliriz.

HTC cephesine baktığımızda ise en büyük ekranlı telefonlu J Butterfly (Droid DNA) oldu. Telefon 1920 x 1080p çözünürlüğe sahip Full HD ekranlı ilk telefon olma özelliğini de gösteriyor. Uzaklı doğulu ülkeler için tasarlanan ve Avrupa pazarında satışa sunulmayan telefon, sahip olduğu teknik özelliklerle de göz dolduruyor.

HTC, yukarıda bahsettiğimiz, yani bu telefonun ekranını büyük bulanlar için ilginç bir cihazı kullanıcılara sundu. HTC Mini olarak adlandırılan bu çözüm, Bluetooth ve NFC ile telefonla arasında bir bağ kurup bir dizi basit işlemlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Bu eşleşme sonrası J Butterfly telefonu cebinizden çıkarmadan bildirimleri, kısa mesaj-arama kayıtlarını ve takvim uygulamalarını kontrol edebiliyorsunuz.

HTC Mini bir diğer yeteneğini ise uyumlu televizyonlarda gösteriyor. J Butterfly ile televizyon arasında kurmuş olduğunuz bağlantı neticesinde Mini’yi bir uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Cihaz ilk aşamada Çin’de satışa sunulacak, fiyatlandırma noktasında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.