HTC’nin Uluslararası Arena için Sunmaya Hazırlandığı Full HD Çözünürlüklü HTC DLX(Deluxe) Görüntülendi

2012 yılının ikinci döneminden itibaren HTC bünyesinde 1080p çözünürlüklü bir telefonun oluşturulacağı iddiaları gündemi fazlasıyla meşgul etmişti. Özellikle Amerikalı gsm operatörü Verizon ortaklığıyla telefonun ortaya çıkacağı konuşuluyordu. Çeşitli test sonuçlarında kendini gösteren telefon ilk olarak Japonya pazarına J Butterfly adıyla sunuldu. Dünyanın ilk Full HD çözünürlüklü telefonu olarak lanse edilen J Butterfly’nin ardından cihazın farklı bir çözümü Amerika’da HTC-Verizon ortaklığında Droid DNA ismiyle tanıtıldı. Her iki modelde hem tasarım hem de donanım noktasında benzerlik göstermekte.

Kulislerde dolaşan önemli bir iddia ise telefonun uluslararası versiyonun kısa süre içerisinde resmiyete kavuşacak olmasıdır. Daha önce önemli sızıntıları duyuran ve bu konuda çoğu kez haklı çıkarak güvenilir bir kaynak olduğunu kanıtlayan @evleaks ekibi yüksek çözünürlük sunan telefonun küresel versiyonunu sızdırdı. HTC DLX (Deluxe) olarak adlandırılan telefonun sahip olduğu tasarım ve bünyesinde bulundurduğu teknik detaylar noktasında önceki çözümleriyle paralellik göstermekte.

5inç büyüklüğünde, 500 nit parlaklık ve inç başına 440ppi değer sunan Super LCD3 ekranın kullanıldığı telefon Android 4.1.1 Jelly Bean ve Sense 4+ arabirimine sahip. 1.5GHz saat hızında çalışan Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, Adreno 320 GPU ve 2GB RAM’den gücünü alan telefon kullanıcılara 16GB depolama alanı sunmakta. 8mp arka kamerası ile 1080p video kaydı gerçekleştirebilen telefonun ön bölümünde ise 2mp kamera yer almakta. MicroSD kart desteği sunmayan cihazda Bluetooth 4.0, Beats Audio, NFC ve 2.020mAh pil diğer detaylar arasında yer alıyor. HTC DLX’in 2012 bitmeden resmiyet kazanması bekleniyor.