LG G telefonları fiziksel tuşlar ile kullanma

LG telefon modellerinde dokunmatik ekran ekran kırıldığında telefonun nasıl kullanabileceğini merak edenler için detaylar yazımızda…

Andronova

LG firması kullanıcılarının güvenini kazanacak tasarım olarak dayanıklı ürünler çıkarmaya çalışmaktadır. Fakat günümüzde telefonlar ne kadar sağlamlık testlerinden geçseler de bazen daha fazla güç uygulandığı için hasar görebilmektediler. Özellikle bazı sertifikaları alabilmek için telefon modellerinin belirli dayanıklılık düzeyinde olması gerekmektedir. Ancak telefon ekranları kasa gibi değildir. Daha hassas oldukları için kırılma ve çizilme durumları daha sık yaşanmaktadır.

Ekran kırıldığında dokunmatiğiniz çalışmıyorsa LG modellerinde kullanabilme özelliğine sahip olabilirsiniz. LG firması ekran kırıldığında kullanıcılarına fiziksel tuşlarla kullanabilme imkanı vermektedir. Bu yöntemi uygulayarak cihazınızı geçici olarak kullanabilirsiniz.

Aşağıdakşi başlığımız altında yayınlayacağımız yöntemi uygulayarak LG telefon modelinde tuş kullanımını aktif edebilirsiniz.

LG G telefonları fiziksel tuşlar ile kullanma

Acil kullanımlar için LG tarafından geliştirilen özellik ile telefonunuza gelen çağrılara cevap verebilir ayrıca aktif olan alarmınızı kapatabilirsiniz. Burada anlatacağımız yöntemi sadece LG G modellerinde kullanılabilmektedir.

  • İlk olrak telefonunuzn arka kapağını açınız. LG G modellerinde arka kapak açılımı internette yer almaktadır. Telefonunuzun arka kapağını dikkatli bir şekilde açtıktan sonra bataryasını çıkarınız.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzun bataryasını tekrardan takarak yine dikkatli bir şekilde arka kapağı takınız.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra power diğer adıyla güç tuşu, ses azaltma tuşu ve ses çoğaltma tuşuna bir kaç saniye birlikte basınız.
  • Daha sonra karşınıza LG telefonlarda bulunan “Hardware key kontrol mode” ekranı gelecektir. 
  • Gelen ekran aşağıdaki, gibi olacaktır. Bu ekranda yer alan ON seçeneğini ses tuşları ile seçiniz. Daha sonra yaptığınız değişikliğin telefonda aktif olabilmesi için power tuşuna basınız.

LG G telefonları fiziksel tuşlar ile kullanma

  • Bu işlemden sonra telefonunuzda donanımsal tuş kullanımı aktif olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 00:27

Andronova