Moto E5 özellikleri ile dikkat çekiyor

Lenova firmasını bünyesinde hizmet veren Moto serisinin son modeli piyasaya çıkmak üzere… Moto E5 ismiyle üretilecek modelin teknik özellikleri haberimizde….

Andronova

Akıllı telefon sektöründe bir çok model piyasada yer almaktadır. Bu modellerin bazıları dikkat çıkarken bazıları ise sesiz sedasız piyasaya çıkarmaktadırlar. Bu haberimizde dikkat çeken bir modeli sizlerle paylaşmaya çalışacağız. 

Cep telefonun ilk çıktığı dönemlerde mobil sektörünün en önemli markalarından biri olan Motorola yeniden bu sektörde eski günlerini yakalamak için telefonlar çıkarmaya başladı. Motorola markası artık Lenova firmasının çatısı altında kullanıcılara hizmet vermektedir. Lenova bu yeni markası için çalışmalar başlatarak yeni modellerini piyasaya sürmektedir. İşte o modellerden biride Moto E5‘dir. Moto E5 serisi hakkında bazı bilgiler internette yayınlanmaya başladı. Bu modele ait olduğu söylenilen bazı tasarım resimleri internette yayınlanmıştı. 

Moto E5 serisi özellikleri ile dikkat çekiyor

Moto E5 özellikleri ile dikkat çekiyor

Bu tasarımda kullanıcıların dikkatini çeken en önemli detay ise şirketin batwing logosu ile parmak izi okuyucusunun bütünleşmesiydi. Bu detay tasarımda ilk olarak dikkatleri çekmektedir. 

Moto E5 modelinde firma Mediatek tarafından geliştirilen bir işlemciyi kullanacak. Ayrıca Moto E5’in ekran büyüklüğü 5 inç olarak olması bekleniyor. Şu aşamada teknik özellikleri tasarım detayları kadar bilinmemektedir. Fakat bu cihazın FCC sertifikası aldığı ortaya çıktı.

Bu sertifika kapsamında Moto E5 modelinin  XT1922-4 ve XT1922-5 üretim numaralarına sahip olacağı ortaya çıkmış oldu. Moto E5 modelinde en dikkat çeken detay ise kullanılan batarya kapasitesidir. Moto E5 ve Moto E5 Plus modellerinde firma 4000 mAh kapasiteli batarya kullanacağı söyleniyor.

Bir önceki serisinde firma Moto E4 modelinde 2800 mAh batarya kapsitesi kullanırken diğer modeli Moto E4 Plus modelinde 5000 mAh batarya kapasitesi kullanmıştı. Bundan dolayı firmanın bu iki modelde yer alan batarya kapasitesini eşitlemesi dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır. 


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 14:07

Andronova