MWC 2013: Asus PadFone Infinity Resmiyet Kazandı

Tablet platformunda Transformer serisi ve Nexus 7 ile başarılı bir süreç geçiren Asus, farklı bir konspte sahip PadFone serisinde de benzer bir gelişimi sürdürmekte. Hem tablet hem de telefon deneyimini bir arada sunan serinin yeni üyesi MWC 2013 etkinliği kapsamında kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Andronova

PadFone Infinity 1.7GHz frekans hızında çalışan Qualcomm’un Snapdragon 600 serisi işlemcisi, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alacak. 32/64GB depolama seçenekleri sunan telefonun arka bölümünde 13MP çözünürlüklü f/2.0 diyafram aralığına sahip otomatik odaklı ve LED flaşlı kamera yer almakta. Ön bölümünde ise 2MP kameranın konumlandırıldığını görüyoruz. Asus, Android 4.2 ile çalışan telefonda kendisine ait arabirim geliştirmek yerini sistemin saf halini tercih etmiş. 2400mAh kapasiteli pil ve 5-inç boyunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran telefonun öne çıkan diğer teknik özellikleri arasında yer alıyor.

Telefonun yerleştirildiği özel aparat ise herhangi bir güç birimine sahip. İşlemci gücünü tamamen telefondan alan dock, 10.1-inç boyutunda ve Full HD çözünürlükte 500 nit parlaklık sunan IPS ekrana sahip. İlk aşamada İngiltere’de satışa sunulacak cihazın satış fiyatı ise 800£ (2150 TL civarı)

Andronova