Nokia Z2 Plus Benchmark testlerinde ortaya çıktı!

Bir dönemin efsane cep telefonu üreticisi Nokia, Android işletim sistemli yeni akıllı telefonlarıyla yeniden kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanırken, Nokia Z2 Plus modeline ait özellikler Geekbenck performans testinde ortaya çıktı.

Andronova

Son günlerde bir çok kaynaktan gelen bilgiler doğrultusunda Nokia Android telefonu haberleri hızını arttırarak yayılmaya başlıyor.

Birkaç gün önce sizlerle “Nokia’ nın yeni akıllı telefonu ortaya çıktı” haberini paylaşmıştık. Aşağıda ilişkili haberler kısmında Nokia’nın yeni akıllı telefonuna yönelik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ancak durumun oldukça karışık. Daha önce adının Nokia C1 ve Nokia DC1 olarak duyulduğu yeni Nokia akıllı telefonu, görünüşe göre Nokia Z2 Plus olarak kullanıcılarla buluşacak. Bu bilgi ünlü mobil cihazlar için performans testi sistemi olan Geekbench üzerinde ortaya çıktı.  

Nokia Z2 Plus Benchmark

Nokia Z2 Plus Benchmark testlerinde ortaya çıktı!

Nokia Ze Plus özellikleri Testlerde gözüken akıllı telefonun dört çekirdekli 64-bit 1.77GHz hızında Snapdragon 820 işlemciye sahip olduğu görülüyor ki bu işlemci sonradan yaşanan bazı ısınma problemleri sebebiyle güncellenerek Snapdragon 821 olarak değişmişti.

Görünen diğer özellikler arasında 4GB RAM, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi yer alırken, Nokia Z2 Plus olarak görünen bu cihaz çoklu çekirdekte 5217 puan ve tek çekirdekte ise 2156 puan almış.

Nokia Android telefonu ne zaman?

Nokia Android telefonu ne zaman?

Söylentiler Nokia’nın yakın dönem içinde iki adet üst seviye akıllı telefon modelini sunacağı yönünde. Belki de Z2 Plus modeli, Nokia Z2 serisine ait bir alternatiftir, kim bilir. Ancak şu kesin ki, HDM Global şirketi altında Nokia markalı cep telefonları önümüzdeki yılın başlarında kullanıcılara sunulacak.

Umarız efsane bu sefer doğru ve akıllı adımlar atarak tekrar bu pazarda yer edinir. Pazara yeni aktörlerin gelmesi, rekabeti arttırır ve bu da biz kullanıcılara daha iyi ve ucuz hizmet verilmesi anlamına gelir.

Andronova