Rapor: HTC Butterfly s Sadece 16GB Depolama Seçeneğine Sahip Olacak [Güncelleme]

18 Haziran’da ülkesi Tayvan’da düzenleyeceği basın toplantısında Butterfly s ve Desire 600 modellerinin resmi duyurusu için geçtiğimiz gün davetiye dağıtımına başlayan HTC’nin özellikle Butterfly s modelinde yer vereceği teknik özellikler şimdiden merak uyandırıyor.

müşteri hizmetleri

Basın duyurusuna kısa bir süre kaldı ve Tayvan kaynaklı sitelerde telefonda yer alacak detaylara dair iddialar ortaya çıkmaya başladı. Merak edilen detayların başında dahili depolama birimi gelirken, HTC’nin Butterfly’da 16GB’lık alana yer vermesi ve SD kart girişine yer vermemesi kimi kullanıcılar tarafından eleştiri almıştı. Son gelen değerlendirmelere göz attığımızda Butterfly s modelinde de aynı depolama birimine yer verileceği bildiriliyor.

Tayvanlı kaynaklar Butterfly s modelinde microSD kart girişinin yer alıp almayacağı noktasında net açıklamalarda bulunmuyor ancak HTC One’da hafıza kartı ile depolama artırımına olanak sunulmaması (Çin ve Japonya dışında), HTC’nin yeni amiral gemisinde de microSD kart desteği sunması ihtimalini azaltıyor.

Önümüzdeki hafta resmiyet kazanacak telefonun 670 dolardan satışa sunulacağı bildirilirken iddia edilen diğer teknik özellikler ise şu şekilde sıralanıyor; 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD 3 ekran, dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, Android 4.2, stere hoparlörler, Sense 5, Beats Audio ses çıkışı, Blinkfeed, HTC Zoe ve ultrapiksel kamera.

Butterfly s modeli ilk aşamada bazı bölgelere özel olarak satışa sunulacak. Bu durumda Tayvanlı üreticinin rakipleriyle kimi ülkelerde iki amiral gemisi modeli ile rekabet edeceğini gösteriyor. Basın toplantısında HTC’nin giriş ve orta seviyedeki varlığını genişletmek adına çift SIM kart destekli Desire 600 modelinin de basın karşısına çıkacağını hatırlatalım.

Güncelleme: 18 Haziran’da resmi tanıtımı gerçekleşecek Butterfly s cephesinden ilk sızıntı geldi. Telefonun her iki cephesi de net bir şekilde görülmekte. İlk olarak HTC One’da karşımıza çıkan stereo hoparlörler, Butterfly s modelinde de ön bölüme konumlandırılacak. Arka bölümde ultrapiksel kamera dikkat çekerken, arka bölümde oluşturulan tasarım serinin önceki modeli ile benzer detaylar barındırıyor.

kaynak: focustaiwan