Samsung, Giriş Seviyesi için Galaxy Young ve ve Galaxy Fame Telefonları Resmen Duyurdu

Samsung’un Galaxy S III ile başlattığı tasarımı giriş ve orta seviye telefonlarda da yer verdiğini görüyoruz. Bugün itibariyle resmi olarak tanıtılan telefonlar sahip oldukları teknik özelliklerle giriş seviyesinde yer alırken, teknik özellikleri bir göz atalım.

Galaxy Young, 3.27-inç büyüklüğünde ve 480 x 320p çözünürlüğünde LCD ekrana sahip. Telefonun güç birimini 1GHz hızında çalışan tek çekirdekli işlemci ve 768MB RAM oluşturuyor. 12.5mm kalınlığında ve 112g ağırlığında bir tasarım sunan Galaxy Young, Android 4.1 işletim sistemi ile çalışırken; aynı zamanda yenilenmiş Touchwiz arabirimini de beraberinde getiriyor.

Telefon, 4GB depolama alanı, 64GB’a kadar depolama alanı, 3MP çözünürlüğünde arka kameranın yanı sıra hareket algılayıcı, akıllı uyarı ve telefonu susturmak için ters çevirme gibi yazılımsal destekleri de beraberinde getiriyor.

Galaxy Fame modeli de sahip olduğu teknik özellikler giriş seviyesinde yer alırken Galaxy Young benzerinde teknik özellikler sunuyor. Yine Young modelinde olduğu gibi özellikleri sıralayacak olursak; 1GHz frekans hızında çalışan tek çekirdekli işlemci, 512MB RAM, 11.6mm kalınlık ve 120.6 g ağırlık, 3.5-inç büyüklüğünde 480 x 320p çözünürlüklü LCD ekran, Android 4.1 Jelly Bean, arka bölümde 5MP ön bölümde ise VGA çözünürlüklü kamera, Samsung Touchwiz, A-GPS, GLONASS, Bluetooth v 4.0, USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b / g / n , NFC ve çift sim kart desteği.

Galaxy Young modelinde olduğu gibi hareket bazlı yazılımsal destek sunan telefon 4GB depola ve 64GB’a kadar kart desteği sunuyor. Standart 1300mAh Li-ion batarya ise telefonun pil gücünü sunuyor.

Her iki telefonda MWC 2013 etkinliğinde görücüye çıkacak ve bu etkinlikte fiyat-çıkış tarihi bilgilerine net ulaşabileceğiz.