Samsung, ‘Proje J’ Kapsamında 3 Yeni Ürünü Bizlere Sunabilir: Galaxy S IV, Galaxy S IV Mini ve Galaxy Akıllı Saat!

Samsung’un Proje J olarak adlandırdığı planlama, yılın son döneminde sammobile tarafından ortaya çıkarılmıştı. Galaxy S IV’ün de dâhil edildiği projede diğer ürünler için herhangi bir iddia ortaya atılmış değildi. Site, okuyucularına duyurduğu son haberde ise Proje J kapsamında yer alacak ürünler hakkında ilk defa ipuçları sundu.

Proje kapsamında yer alacak ilk telefon Altius olarak da adlandırılan Galaxy S IV olacak. Telefonun resmi tanıtımı için şu an 15 Mart tarihi ön görülüyor. MWC 2013 etkinliği sonrası tüm dikkatlerin Samsung cephesinde olacağını daha şimdiden kestirebiliriz. Daha önce telefonun teknik özellikleri noktasında karşımıza çıkan detayların aksine bu defa telefonun aksesuarlarından bahsedilmiş. Altius isimli telefonun koruyucu kılıflara, arka kapaklara, 2600mAh kapasiteli bir pile, kablosuz şarj kitine, kulaklık ve HDTV adaptörüne sahip olacağı belirtilmiş.

Ayrıca standart haline gelen bazı teknik özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda, 2GB RAM, 13MP çözünürlüklü kamera ve 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranın Galaxy S IV yer alacağını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Proje J kapsamında Mini Serrano olarak isimlendirilen modelin ise Galaxy S IV Mini olduğu iddia edilmiş. Galaxy S III’ün büyük ekranı dikkate alındığında Samsung’un S III Mini modelini pazara sunmasıyla; benzer bir stratejinin Galaxy S IV modelinde de yer alacağını ön görebiliriz. Telefon hakkında sadece kapak seçeneklerinden söz edilirken, donanım ve yazılım cephesinden ise herhangi bir detay söz konusu değil. Telefonun yine Galaxy S III Mini stratejisine paralel biçimde yılın ikinci yarısında resmiyet kazanması bekleniyor.

Proje J kapsamına dâhil edilen son ürün ise Active Fortius oldu. Henüz ne olduğu tam olarak kestirilemeyen bu ürün akıllı bir saat, kol bandı ya da fitness kontrol cihazı olabilir. Samsung’un Galaxy S serisinde bu ürünle birlikte kapsamı daha da genişletebilir.

Proje J’de resmiyet kazanacak ilk ürün yüksek ihtimalle Altius kod adlı Galaxy S IV olacak. Galaxy S III’ün mayıs ayında tanıtıldığı hesaba katıldığında, Galaxy S IV içinde yakın bir tarih ön görülüyor ancak rakiplerin iddialı ürünleri pazara sunmasıyla Samsung’un lansman tarihini öne aldığı kaynaklar tarafından dile getiriliyor.

kaynak: sammobile