Vivo Dünyanın En İnce Telefonu Üzerinde Çalışıyor

Firmalar arasında süren, “Dünyanın En İnce Telefonu” yarışına Vivo‘dan sağlam bir hamle geliyor. Üreticiler, telefonları cazip kılmak için farklı farklı yollar deniyor. Kimisi kamerası ön plana çıkartırken, kimi tasarımı, kimi su geçirmezliği kimi de saf işlemci gücü ile reklamını yapıyor. Çinli firmalar genellikle düşük fiyata yüksek performanslı ürünler ile pazarda olmaya çalışıyorlar. Fakat bazı firmalar diğerlerinden de ayrılmak için telefonun “inceliğini” ön plana çıkarmış durumda.

Andronova

Çinli Gionee firması Elife S5.1 telefonu ile şu an en ince telefon rekorunu elinde tutuyor. İsminden de anlaşılacağı gibi 5.1 mm kalınlığa sahip telefona, Vivo tarafından esaslı bir rakip gelmek üzere. Bugün sızan fotoğraflara göre Vivo’nun yeni telefonu 3.8 mm kalınlığında olacak. Hayır yanlış okumadınız ya da bir yazım yanlışı yok. Aşağıda göreceğiniz fotoğraflarda, Vivo’nun yeni telefonu, 7.6 mm kalınlığında iPhone 5S ile kıyaslanmış. iPhone 5S bile oldukça inceyken, bu telefonun resmi oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Tabi telefonu bu kadar ince yapmanın bazı dezavantajları da olduğu kesin. Örneğin; Vivo telefon için işlemciyi, rami, kamera lensini bu kadar ince bir kasaya nasıl sığdırmayı başaracak? Yeni iPhone, oldukça ince olduğu için kamera lensi dış tarafta kalmıştı. Vivo’nun yeni telefonu iPhone’ nun yarısı kalınlığa sahip olacakken kamera lensinin yerleşimi büyük sorun teşkil edecektir. En önemlisi ise telefonun donanımı besleyecek pilin büyüklüğü ne kadar olacak. Bu kadar ince bir telefonun pil kapasitesi, çok düşük olursa tüketiciler tarafından talep görmeyecektir. İnce telefonlarda yaşanan başka bir sorun ise bükülme problemi. Yeni iPhone hakkında sürekli eğilme haberi çıkarken, Vivo’nun bu kadar ince telefonunun muhakkak bu sorunun üstesinden gelmesi lazım.

Vivo tarafından henüz resmi bir açıklama olmadığı için bu sorular şimdilik cevapsız kalıyor. Ancak yeni telefon hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuz zaman, “dünyanın en ince telefonu” hakkında daha sağlıklı yorumlar yapabileceğiz. Cep telefonlarının sürekli incelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

vivo

vivo

Andronova