Yeni Android Telefonu, Grand Touch Aston Martin Edition!

Android işletim sisteminin geçirdiği gelişimi ve ulaştığı potansiyeli her gün burada paylaşmaktayız.

Andronova

İlk lansmanından bu yana çok geçmemiş olmamasına rağmen kendisinden eski bir çok işletim sistemine en büyük tehditi oluşturarak rekabeti tırmandırmakta. Kısa sürede birinciliğe oturmuş durumda olan Android’in, ulaşacağı noktayı görmek için George Saros olmaya gerek yok. Hesap ortada, Android işletim sistemi kullanan 10’a yakın farklı marka var ve her geçen gün bu markalar artmakta.

Satış/kullanım ve popülerliği gösteren bir başka durum ise; hepimizin bildiği üzere karlı bir teknoloji/ürün v.b o kadar tutar ki bir başka oyuncu(firma) ile konsorsium yapılır ve her iki oyuncunun satış potansiyelleriyle yeni geliştirilmiş ürün üzerinden kar edilmeye çalışılır.

Bunun son örneği ise Aston Martin ve Samsung Nexus S‘in beraber geliştirdiği Grand Touch Aston Martin Edition.

 

 

Nexus s Aston Martin
Grand-Touch-Aston-Martin-1 Samsung Nexus S

 

 

İlk başta çok farklı bir ürün gibi gözüksede bildiğimiz Samsung Nexus S’e farklı görüntüsünü veren ve pahalı gözükmesine çalışılmış bir dış kaplama, pahalı gözüktüğü ortada, ancak bu sadece çok iyi planlanmamış bir denemenin ötesine geçememiş. Neden mi?

Nexus s’ten donanım olarak hiç bir farkı yok, bu bir problem değil, bu tip cihazlar zaten çok yüksek donanıma sahip değiller. Ancak ön cam paneli bile hiç bir değişikliğe uğramadan korunmuş, wallpaper özelliğine Aston martin logosu ve arka kapağa Aston Martin logosu konulmasının haricinde çok farklı bir dizayn yaratılmamış. ( telefonun kaplama malzemesi Alimunium)

Yalnız amacım kesinlikle bu tasarımı yerin dibine sokmak değil, aksine desteklemek amacım. Bu belli ki bir  başlangıç, satış rakamlarının da parlak olmayacağını tahmin etmek zor değil, önemli olan Android için de bu tip çalışmaların yapılıyor olması. Bizim belirttiğimiz verilerin dışında Mobiado /Aston Martin ArGe’si de Android’in potansiyeline kayıtsız kalamamış.

Bir de gri renk’i mevcut;

 

 

Aston Martin Nexus S
Aston Martin Nexus S Android

 

 

Ancak an itibariyle kimseye gerek olmayan bir dizayn olmaktan öteye geçememiş gibi durmakta.

Ancak desteklemek gerekli tabi ki, acaba 5 renginden de alsam mı?:)

Şaka bir yana yakında karşımıza daha iyi denemeler gelecektir. Sadece alışmamız gerekiyor, kim bilir doğru konumlandırma ile iyi bir satış grafiği bile yakalanabilinir.

Ürünün resmi web sitesi:  mobiado.com/Grand_TouchAM_Gold. htm

Andronova