Yeni tasarlanan Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak

Samsung firmasının üst düzey telefonu olan, geniş ekran özelliği ile ön plana çıkan patlamaları ile ünlü Galaxy Note 7 modeli gözden geçirilerek tekrardan piyasaya sürülüyor.

Samsung markasının gözdesi olan ve üst segment olan Galaxy Note 7 serisinde firma yaşadığı talihsizlikleri geride bırakmak için tekarardan piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen yıl içerisinde dünyanın farklı yerlerinden Galaxy Note 7 telefon modelinin patkadığı görüntüleri videoları internette bir çok sitede yer almıştı.

Firma Galaxy Note 7 telefonmodelinde yaşamış olduğu ve insanların sağlığına zarar verecek şekilde yaşanan batarya patlamalarına çözüm aramaktadır. Daha önce Samsung tarafından bir açıklama yapılmamasına rağmen internette yer alan mobil analistler tarafından firmanın bu modelini yenileyerek tekarardan piayasaya süreceğini iddia etmişlerdi. Bu iddia artık idda olmaktan çıakrak kesinleşti diyebiliriz. Samsung eğer çalışmalrını tamamlarsa herhangi bir geçikme olmadığı takdirde yenilenen Galaxy Note 7 telefon modeli haziran ayı içerisinde piyasada olabilir.

Yeni Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak

Yeni tasarlanan Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak

Peki bu yeni çıkacak olan ve patlamalı bataryalardan kurtulmuş olan Galaxy Note 7 modeli ülkemizde satılacak mı ? Bu soruya cevap vermek aslında biraz erken çünkü firmaların satış stratejileri koşullara göre değişiklik göstermektedir. Ama şunu söyleyebiliriz. Firma bu yeni Galaxy Note 7 modelini menşei olan Güney Kore’de piayasaya çıkacağı düşünülüyor. Bu yeni Galaxy Note 7 telefon modeli Güney Kore’de yaklaşık olarak 620 Dolar civarında satışa sunulacağı söyleniyor.

Bu fiyat aslında ilk çıktığı dönemlere göre uygun görünmektedir. Çünkü ilk çıktığında Samsung firması 875 Dolardan bu telefonu satışa sunmuştu. Şimdi ise gördüğünüz gibi satılan fiyat aralığında 200 dolardan fazla fark bulunmaktadır. 

Firma eğer bu telefonu ülkemizde de satışa sunarsa yaklaşık %30 indirim ile ülkemizdeki pazarda satışa sunması bekleniyor Piyasadan toplatılan 4 milyon telefondan 300.000 tanesini menşei olan ülkesinde satışa sunacak. Diğerleri ise nerelerde satılacağı şuan itibari ile net değildir.


Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 13:14