MWC 2013:ZTE, Snapdragon 800 işlemci ve Adreno 330 GPU’ya Sahip Grand Memo’yu Resmen Duyurdu

MWC 2013 etkinliği kapsamında üreticiler yeni ürünlerini bir bir kullanıcıların beğenisine sunarken, etkinliğin en büyük sürprizlerinden birini ZTE gerçekleştirdi diyebilir. Tegra 4 işlemcili ilk telefon hazırlıklarına başlayan Çinli üretici, Qualcomm’un CES 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturduğu Snapdragon 800 işlemciye ait ilk telefon olan Grand Memo’yu kullanıcılara sundu.

5.7-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü inç başına 258ppi değer sunan ekranın yanı sıra telefonun güç birimini, Qualcomm’un Krait 400 çekirdeğine sahip 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren Cortex-A15 mimarili Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi ve 1GB RAM oluşturuyor. 2.3GHz frekans hızına ulaşabilen ve daha çok tabletleri hedef alan bir işlemci olduğu öne sürülen Snapdragon 800 işlemci etkinlik esnasında birçok kesimde şaşkınlık yarattı.

Android 4.1.2 ve üreticinin kendi geliştirdiği arabirimi bünyesinde barındıran telefon diğer teknik özelliklerine değinecek olursak, 16GB dâhili depolama alanı, 13MP çözünürlüğünde otofokuslu arka kamera, 1MP çözünürlüğünde ön kamera, LTE, DLNA, 3200mAh kapasiteli pil, GPS, Bluetooth 4.0 ve 8.5mm kalınlık karşımıza çıkıyor.

Fiyatlandırma hakkında henüz bilgi sunulmazken, telefonun önümüzdeki aydan itibaren ilk olarak Çin’de devamında ise Avrupa pazarında satışa sunulacağı bildirildi.

Not: İşlemcinin sunduğu frekans hızı ve sistem belleği hakkında çelişkiler var. Telefon özellikleri resmi sitede yayınlandığı an haber içeriği değişikliğe uğrayabilir.