Android Telefonlara 3D Touch Ekranlar Geliyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Apple’ın kısa süre önce resmi olarak duyurduğu yeni amiral gemileri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modeli, bir çok yeni özelliğinin yanında, özellikle yeni ekran teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu konudaki “Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Resmi Olarak Tanıtıldı” ve “Galaxy S6’nın iPhone 6s’ten Daha Kötü Olduğu 6 Özellik” başlıklı haberlerimiz ilginizi çekebilir.

Apple‘ın 3D Touch olarak adlandırdığı bu yeni ekran teknolojisi sayesinde, ekrana daha sert basma yöntemiyle parmağı hiç kaldırmadan birden fazla işlev yerine getirilebiliyordu.

3d-touch

Synaptics firması, 2016 yılının amiral gemilerinde kullanılabilmek üzere OEM üreticiler için bu ekranları hazır hale getirmek için kolları sıvadı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

ClearForce olarak adlandırılan Apple’ın 3D Touch teknolojisine rakip olarak bu yeni ekranlar, önümüzdeki yıl bir çok Android akıllı telefonda kullanılacağa benziyor.

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir