Android Telefonlara 3D Touch Ekranlar Geliyor!

media 12602

Apple’ın kısa süre önce resmi olarak duyurduğu yeni amiral gemileri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modeli, bir çok yeni özelliğinin yanında, özellikle yeni ekran teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

teknik destek

Bu konudaki “Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Resmi Olarak Tanıtıldı” ve “Galaxy S6’nın iPhone 6s’ten Daha Kötü Olduğu 6 Özellik” başlıklı haberlerimiz ilginizi çekebilir.

Apple‘ın 3D Touch olarak adlandırdığı bu yeni ekran teknolojisi sayesinde, ekrana daha sert basma yöntemiyle parmağı hiç kaldırmadan birden fazla işlev yerine getirilebiliyordu.

3d-touch

Synaptics firması, 2016 yılının amiral gemilerinde kullanılabilmek üzere OEM üreticiler için bu ekranları hazır hale getirmek için kolları sıvadı.

ClearForce olarak adlandırılan Apple’ın 3D Touch teknolojisine rakip olarak bu yeni ekranlar, önümüzdeki yıl bir çok Android akıllı telefonda kullanılacağa benziyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın