Android Telefonlarda Bilgi Hırsız Virüsü Türkiye' de

Android Telefonlarda Bilgi Hırsız Virüsü Türkiye' de
müşteri hizmetleri

Android cep telefonda trojen virüsü nedir? Google Play Store dışında telefona yüklediğiniz oyun ve uygulamalara dikkat!

Türkiye dahil bir çok ülke Android/Spy.Agent.SI virüsü tehlikesi altında. Android kullanıcılarını tehdit eden bu virüs kişisel bilgilerin dışında bankacılık uygulamalarını hedef alıyor.

Şuan daha çok Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda' da görülen bu virüs Adobe Flash Player indir gibi ekrana çıkan reklamlardan bulaşıyor.  Örnek aradığınız bir uygulama veya oyunu mağaza dışında indirmeyi düşündünüz ve bu virüs telefonunuza bulaştı. İlk hedefi eğer bankacılık uygulaması kullanıyorsanız, uygulamayı arayıp müdahale etmeye çalışıyor. Tabi sadece banka uygulamalarına bulaşmıyor. Skpye, WhatsApp ve Facebook gibi uygulamaları da etkileyebiliyor. Spy.Agent.SI trojan, cihaza sahte bir giriş ekranı yansıtıyor. Kullanıcı bu bölüme giriş yaptığında anında bilgileri gönderiliyor. Phishing saldırı yöntemi ile giriş bilgilerine hem okuma hemde yazma yetkisine kavuşuyorlar. Android kullanıcıları için öneriler: Google Play mağazası ve Google Play Store uygulaması dışında oyun ve uygulama indirmeyin. Ücretli bir uygulama ve oyunu ücretsiz indirmeye açılan sitelerdeki indirilen APK dosyalarına yerleştirilmiş olabiliyor. Güncel bir Anti-virüs uygulaması tercih ediniz.

En iyi Android virüs uygulaması

en iyi android virüs uygulaması 2016 Dr.Web Anti-virus Light (en iyi mobil virüs uygulamalardan biri) , 360 Security (orta derecede koruma ve telefonu çok yormayan uygulama), CM Security (orta derece) , Mobile Security & Antivirus, Kaspersky Internet Security, Mobile Security & Antivirus ve Avira Antivirus Security gibi virüs uygulamaları da daha güvenli olmasına rağmen kurulu telefonları ağırlaştırabiliyor.