Android telefonlarda pil süresi reset atarak uzatılabilir mi

media 1364

Android telefonlarda, cihazlara reset atarak pil kullanım süresini uzatabilir miyiz? Pil ömrü nasıl uzatılır? Batarya ömrü uzatmak için ne yapmalıyım? Sorusunun cevabı bu haberimizde…

teknik destek

Android telefonlar ve diğer akıllı telefonlarda yaşanan en büyük sıkıntı her batarya haberimizde belirttiğimiz gibi şarj sorunudur. Olur olmaz yerlerde son bulan şarjlar herkesi bıktırmış durumdadır. Buna ne yazıkki firmalar bu teknoloji ile çözüm bulabilmiş değiller. Bundan dolayı akıllı telefon kullanıcıları kendi kendilerine pil sürelerini nasıl uzatabileceklerini düşünerek çözüm üretmeye çalışmkatadırlar. Şimdiye kadar bir çok çözüm önerisi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bunlar;

  1. Pil süresini uzattığını söyleyen uygulamalar
  2. Pil gücünü değiştirip biraz daha güçlü bir batarya kullanımı
  3. Şarjlarınızı kısa sürede bitiren uygulamaları kaldırmanız
  4. Arka planda sizden habersiz işlem yapan uygulamaları sınılamanız

şeklinde bir çok öneri internet sitelerinde dolaşmaktadır. Bu önerilerin çalışığ çalışmadığı tecrübe edildikçe ortaya çıkmaktadır. Zaten andronova olarakta sitemizde bu öneriler ile ilgili görüşlerimizi paylaştık. Şimdi ise yine internette dolaşan bir şarj süresini artırma yöntemi ile ilgili görüşlerimizi bu haberimizde paylaşacağız. Yazımızın başlığından anlaşılacağı üzere kullandığımız akıllı telefonlara reset attığımızda şarj süresi uzayabilir mi? 

Android telefonda pil süresi ömrünü reset atarak uzatılabilir mi?

Android telefonlarda pil süresi reset atarak uzatılabilir mi

Başlığımızda geçen çözüm önerisi açıkça çokda faydalı olacağını düşünmüyoruz. Telefonunuza reset atmanız eğer bataryanız ölü ise size hiç bir fayda sağlamayacaktır. Ölü bir bataryanın çözümü yenisi ile değiştirmenizdir 🙂 Fakat bu çözümün hiçmi faydası yoktur. Eğer bataryanızda sorun bulunmuyorsa uygulama artıklarını bu yöntemle temizleyerek şarj süresini uzatabilirsiniz. Fakat şunu söyleyebiliriz uygulama artıklarınıda temizlemek için illa da reset atmanıza gerek yoktur.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 23:35

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın