Android telefonlarda telefonu bul nasıl kullanılır

Android işletim sistemi yüklü telefonlarda telefonumuz kaybolduğunda veya yerini bilmediğimizde yerini nasıl bulabiliriz? Telefonu bul özelliği android' lerde var mıdır?

teknik destek

Telefon Bul özelliği aslında akıllı telefon kullanıcları için en çok kullanılan özelliklerden biridir. Anroid işletim sisteminin karşısında yer alan rakibi iOS işletim sistemlerinde yer alan iPhone Bul özelliği acaba android telefonlarda kullanılabilir mi?

Apple firması iPhone Bul özelliğini çıkarmış olduğu iOS işletim sistemine entegre ederek herhangi bir ek yazılım kullanmadan telefonunuzu kaynolduğunda veya evde koyduğunuz yeri unuttuğunuzda bilgisayarınızdan icloud sitesine girerek iPhone Bul kısmına girerek telefonunuz çaldırabilir veya telefonunuza ait konum bilgilerine ulaşabilirsiniz. Evet iPhone telefon modellerinde olan bu güzel özelliği acaba android işletim sistemi yüklü telefon modellerinde nasıl kullanabiliriz?

Android telefonu bul nasıl yapılır

Bu özelliği sadece Apple firmasının amiral gemisi olan iPhone telefon modellerinde kullanılmamaktadır. Android işleitm sistemine sahip telefonlarda dabu özellik kullanılabilir. Bu özellik neden gereklidir? Çünkü mobil cihazlar artık gittikçe küçülmektedir. Küçük bir akıllı telefona bir çok özellik konularak müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Bundan dolayı bukar ileri bir teknoloji birilerinin iştahını kabartabilir. Hiç beklemediğiniz bir yerde telefonunuz yabancı ellere geçebilir. Bundan dolayı böyle bir durumda telefonunuz dünyanın neresinde olursa olursun kordinatlarına bu uygulamalar sayesinde ulaşabilirsiniz. Bu koordinatlar tekraradan sizlerin telefonlarınıza kavuşmanızı sağlayabilirler. Ayrıca sadece telefonunuz çalındığında değil evinizde telefonunuzu koyduğunuz yeri unuttuğunuzda veya evde bulunan fertlerin telefonu bir yerlere atıp unuttuklarında bu özellik sayesinde telefonunuzu çaldırarak bulabilirsiniz. 

Android telefonlarda bu yöntemi farklı uygulamalar ile yapabilirsiniz. iPhone modelleri gibi sadece ios işletim sistemine entegre edilmiş özelliğin dışında uygulamalar ile de bu özelliği kullanabilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının korktukları ve en çok çekindikleri telefon kaybetmelerine çözüm olacak uygulamalardan biri aşağıda yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde telefonunuzu elinizle koymuş gibi bulabilirsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi

Android telefonlarda telefonu bul nasıl yapılır

Bu uygulama sayesinde artık telefonlarınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Telefonlarınızı kaybetmekten korkmayın. Rahatlıkla artıktelefonalrınızı bulabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde akıllı telefonunuzda yer alan bilgilerinizi kolaylıkla yabancılardan saklamanıza yardımcı olmaktadır.

Sizden habersiz telefonunuz çalınsa bile bilgilerinize çalan kişiler ulaşamayacaktır. Ayrıca bu uygulama sayesinde telefonunuzda yer alan ekran tuş kilidinide sıfırlayabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sizlere şöyle bir yardımı daha dokunmaktadır. Telefonunuzda yüklü olan bütün verileride silme imkanı sizlere vermektedir.

Bu uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 14:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir