Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android İşletim Sistemi Kullanan Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmek İçin Bazı Yöntemler

Andronova

Pil teknolojisinin, mobil cihazların diğer donanımlarına göre çok da geliştiği söylenemez. Halen pek çok üst düzey mobil cihazın şarjı ancak bir gün yetiyor. Bu nedenle cihazların şarj edilme süreleri de hızla akan hayat içerisinde önem arz ediyor. İşte sizlere Android mobil cihazlarınızı daha hızlı şart etmenin birkaç püf noktası:

-Kablosuz şarj imkanları ve bilgisayara bağlı olarak şarj etmek, zaman önemli olduğu anlarda hiç de akıllıca değil. Çünkü elektrik üzerinden şarj halen en hızlı yöntem. Ayrıca mümkün oldukça cihazla beraber gelen şarj aletinin kullanılması da önemli. Her ne kadar Android cihazların pek çoğu evrensel şart tipini kullansa da yan sanayiden telefon ve şarj ömrünün sağlığı için kaçınmak gerekiyor.

Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmek

– Mobil cihazlarda uçuş modunu aktifleştirmek, cihazın şarj olurken aynı zamanda enerjiye olan ihtiyacını da minimize edecek. Bu demek oluyor ki “kablosuz erişim”, “3g¨, “çağrı gelmesi”, “çağrı yapabilme”, “mesaj gönderme veya alma” imkanlarını kısa bir süreliğine unutmalısınız, Bu size çok kısa bir şarj süresinde bir kaç saatlik ek kullanım getirebilir.  Yani daha kısa sürede daha fazla şarj depolamış olursunuz.

– Gereksiz özellikleri kapayın, örneğin GPS, Bluetooth, NFC, Wi-fi özellikleri açıksa tamamını kapamanızı öneririz. Aynı zamanda senkronizasyonu kapamak da iyi bir fikir olabilir. Böylece telefonun arka planda işlem yaparak enerji harcamasını engellemiş olursunuz.

androidpit-galaxy-s4-setting-1

– Farz edelim ki önemli bir çağrı ya da e-posta bekliyorsunuz, bu nedenle telefonunuzu “uçuş moduna” getirmediniz. O halde içinizdeki sürekli olarak telefonu kontrol etme güdüsünü yenin ve  bir süreliğine telefonunuza dokunmayın. Çünkü ekran kullanımı telefonların en büyük enerji tüketicisidir.

SmartPhone_Battery_Problem1

Bu yöntemlerden birini kullanıyor musunuz? Ya da telefonunuzu şarja bırakırken daha hızlı şarj edebilmek için kullandığınız yöntemler var mı?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.