Alcatel OneTouch Idol X internet ayarları Turkcell

Türk Telekom - Avea, Vodafone ve Turkcell internet ayarları. Alcatel OneTouch Idol X model telefonda APN Android internet bağlantı ayarları nasıl yapılır? Teknoloji haberleri...

Alcatel OneTouch Idol X internet ayarları Turkcell
müşteri hizmetleri

Alcatel OneTouch Idol X modelinde android işletim sisteminde internet bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını bu haberimizde bulabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefonlar piyasada yoğun olarak bulunmaktadır. İşte telefonlardan biride Alcatel OneTouch Idol X modelidir. Akıllı telefonlarda internet bağlantı ayarlarının yapılması önemlidir. Çünkü akıllı cep telefonunuzda internet bağlantısı olmadığı zaman Alcatel OneTouch Idol X telefonunuzun özelliklerini tam olarak kullanamayabilirsiniz. Çünkü akıllı telefonlar aslında her yerde telefon görüşmesinden çok interneti mobil olarak kullanmak için yaşınmaktadırlar. İşte bundan dolayı internet ayarları önem arz etmektedir. Alcatel OneTouch Idol X model telefone ait internet ayarlarını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Alcatel OneTouch internet ayarları

  • İlk önce telefonunuzun ana ekranında bulunan ve sağ alt köşede yer alan uygulamalar kısmına giriş yapınız.

Alcatel OneTouch Idol X internet Ayarları

  • Uygulamalara tıkladığınızda karşınıza telefonunuzda yer alan uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamalar arasından çark şeklinde olan ayarlar simgesine tıklayınız.

Alcatel OneTouch internet ayarları

  • Açılan ayarlar ekranından karşınıza gelen seçeneklerin arasından "Diğer" yazısına tıklayınız.

Alcatel OneTouch ayarları

Diğer seçeneğinin altında bulunan kablosuz özelliği ve ağlar yazısına tıklayarak aşağıdaki ekrana ulaşınız. Daha sonra resimde de göründüğü gibi "Mobil Ağlar" yazısına tıklayınız.

Alcatel internet ayarları

Mobil ağ ayarları başlığı altında yer alan erişim noktası adları yazısına tıklayınız.

Alcatel apn internet ayarları

Burada kullandığınız operatörün adını göreceksiniz ardından sağ alt köşede bulunan ve dokunmatik olarak ekranda yer alan yere tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu yer gösterilmektedir.

internet ayarları

Seçenekler tuşuna tıkladığınızda ise o bölüm ile alakalı seçenekler akrşınıza gelecektir. Açılan ekrandan yeni apn yazısını seçerek tıklayınız.

Alcatel vodafone internet ayarları

Bu alanda ise erişim noktası ayarları yer almaktadır. Aşağıda yer aldığı gibi kendi operatörünüze göre düzenlemeleri yapınız.  Ad: Turkcell APN: internet  APN türü: Olduğu gibi bırakınız Proxy: Boş bırakınız Port: Boş Bırakınız Kullanızı adı: Boş bırakınız Parola: Boş bırakınız

Alcatel turkcell internet ayarları

Yukarıdaki ayarlarınızı yaptıktan sonra Alcatel OneTouch Idol X model telefonunuzda internet kullanmaya başlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 09:14