Android mail değiştirme nasıl yapılır

Android telefonda veya tablette e-posta adreslerini nasıl değiştirebiliriz ? Android telefonda kullandığımız gmail hesabı değiştirme adımları...

Android mail değiştirme nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Android telefon veya tabletlerde var olan e-posta adreslerini nasıl değiştirebilceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Android işletim sisteminin yüklü olduğu telefon veya tabletlerde sisteme yeni uygulamalar yükleyebilmke için veya cihazınızı açabilmeniz için sistem sizlerden yeni bir e-posta adresi istemektedir. Tabiki herhang, bir e-posta adresi burada kullanamıyorsunuz. Kullanmanız gereken gmail hesabıdır. Google tarafından yazılan ve geliştirilen bu sistemde Google farklı bir e-posta adresine izin vermemektedir. Kendi servis sağlayıcısı olduğu gmail hesabı ile sisteme girmenize izin vermektedir. 

Android telefonlarda mail adresini değiştirme nasıl yapılır

Android işletim yüklü telefonlarda email adresi değiştirme işlemlerini resimli olarak makalemizde yayınlayacağız. İlk olarak ana ekran sayfasına android telefonda ulaşınız. Bunun için ekran şifrenizi giriniz veya desen kilidinizi açınız. Bu işlemin ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. bu ekran görüntüsü en son android işletim sistemine aittir. Bu ekranda yer alan ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi aşağıdaki gibi çark şeklindedir.

Android telefonlarda mail adresini değiştirme

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra telefonunuzda gerekli ayarları yapabileceğiniz seçenekler karşınıza gelecektir. Bu ekrandan yeni bir hesap ekleme bölümüne yani yeni e-posta eklemek için Yedekle ve Sıfırla seçeneğine tıklayınız.

Android telefonlarda e-posta adresini değiştirme

Ydekle ve Sıfırla başlığı altında ise Hesabı yedekle şeceneğine tıklayınız. Burada bu yazının altında kullanmış olduğunuz e-posta hesabınızı görebilirsiniz. Varsayılan olan hesap karşınıza gelecektir. 

android mail değiştirme

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda ise karşınıza hesap ekleme ekranı gelecektir. Burada telefonunuzda var olan bütün hesapları görebileceksiniz. Aşağıdaki resimde örneği görünmektedir. Bu telefonda iki farklı gmail hesabı bulunuyormuş. Sizde eğer yeni bir hesap eklemek istiyorsanız yapmanız gereken resimde yer alan Hesap Ekle yazısına tıklamanızdır.

android e-posta değiştirme

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 16:29
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Tarık Orakçı
Tarık Orakçı - 2 yıl Önce

Merhaba