Android telefonu modem olarak kullanma nasıl yapılır

Samsung Galaxy, Sony Xperia ve HTC Android telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır, cep telefonu modem olarak kullanma nasıl yapılır sorularınızın cevabı bu haberimizde....

Android telefonu modem olarak kullanma nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Samsung Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S7, Note 2, Note 3, Note 4, Note 5, Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A9, Galaxy J2, Galaxy J3, Galaxy J7 modelleri, Sony Xperia Z, Z2, Z3 modelleri, HTC modellerinde kullandığınız internetinizi bilgisayarda nasıl kullanabileceğinizi bu haberimizde paylaşacağız.

İntenet artık herkesin vazgeçilmezi konumuna gelmiştir. Her işimizi internet üzerinden yapmaya başladık bundan dolayı her yerde her ortamda internete ulaşabilmke için çözümler aramaya başladık. Evde eğer internet bağlantınız bulunmuyorsa bilgisayarınızı internete bağlamak için akıllı cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. İnternet paylaşımı adını verdiğimiz işlemleri yukarıda isimlerini saydığımız telefon modellerinde nasıl yapabileceğinizi bu haberimizde anlatacağız.

Android işletim sistemleri yeni sürümlerini çıkardıkları için ekran görüntüsü olarak paylaştığımız resimleri her telefonda bulamıyabilirsiniz. Ama telefonların bu konuda çalışma mantığı hep olduğu için aynı adımları takip ederek cep telefonunuzdaki internetinizi kullanabilirsiniz.

Android telefonları modem olarak kullanma

Evinizde internet bulunmadığında veya kablosuz internet ağlarına ulaşma imkanınız olmadığı daönemlerde android cep telefonlarınızı mode dönüştürerek kullanabilirsiniz. Android telefonları modem olarak kullanma adımlarını anlatmaya başlayalım;

İlk önce telefonunuzda bulunan "Ayarlar" menüsüne giriniz. Daha sonra aşağıdaki remde olduğu gibi ekran açılıyorsa herhangi bir yere girmeden bu ekrandan işlemlerinize devam ediniz. Eğer ekran farklı ise yapmanız gereken diğer sekmesiniz seçmenizdir.

Android telefonu modem olarak kullanma nasıl yapılır

Yukarıdaki işlemlerinizin ardından yapmanız gereken bu modellerde Tethering ve taşınabilir hotspot adlı yazıyı seçiniz. Eğer bu yazı sizin telefonlarınızda bulunmuyorsa büyük bir ihtimalle sizlerde de internet paylaşımı adı altında tethering ingilizce ismi olarak yer alabilir. Ayrıca telefonlarınızda Taşınabilir Wi-Fi alanı şeklinde isimler de yer alabilir.

Android telefonları modem olarak kullanma

Yukarıdaki Tethering ve taşınabilir hotspot yazısına tıkladığınızda android telefonlarda paylaşım yapabileceğiniz ekrana ulaşacaksınız. Burada bağlantı ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu ayarlar sonucunda telefonunuzda yer alaln interneti bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca burada işlem yaparken ayarlarınızı tam olarak yapmalısınız. Bu bölümde telefonunuza internet dağıtıcısı olarak bir isim belirleyerek dağıtım tiplerinden herhangi birini seçip güvenlik açısından sifrelerinizi oluşturabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 09:14