Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıktı

Cep telefonumda renkli çizgiler çıkıyor çözümü nedir? Ekran görüntü sorunu. Android telefonumda ekranda yeşil çizgiler çıkmaya başladı ne yapabilirim sebebi nedir?

Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıktı
müşteri hizmetleri

Elektronik cihazlar günlük hayatımızda artık ciddi olarak yer etmeye başladı. Yüksek meblalar ödenerek alınan bu cihazlar bazıları 10 yıl kullanabildiği gibi bazıları ise garanti süresi bittikten birkaç ay sonra arıza verebilmektedir. Tabi bazılarıda garanti süresi içerisinde de arıza verebilmektedir.

Yukarıdaki gibi bir durumda olanlar tabiki şanslı olanlardır. Çünkü herhangi bir ücret ödemeden oluşan bu arıza ücretsiz olarak yetkili servis tarafından çözülmektedir. Şimdi bu kadar elektronik cihazların garanti serüveninden bahsettikten sonra android işletim sistemine sahip bir telefonda yaşanan donanımsal bir hatadan bahsedelim.

Android ekranda yeşil dikey çizgiler

Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıktı

Android telefonumun ekranda yeşil dikey çizgiler çıkıyor

Android telefon kullanan bszı kullanıcılar telefonlarında 2 veya 3 yıl sonra ekranda yeşil çizgiler oluştuğu şeklinde bir ekran hatası aldıkları yer almaktadır. İşte bu haberimizde bu dikey yeşil çizgiler bulunan bir ekrana sahip son kullanıcının bu sorununun nereden kaynaklandığını anlatacağız.

Telefon ekranlarında yer alan bu yeşil dikey çizgiler ekranda ölü piksellerin olduğunun göstergesi olabilir. Şimdi bu kanıya kesin olarak varabilmek için yapmanız gereken telefonunuza bir hard reset atmanızdır. Çünkü yazılısal bir sorun varsa hangi sorun olursa olsun bu işlem sonucunda giderilecektir.

Yukarıdaki hard reset işlemine rağmen halen yeşil dikey çizgiler görmeye devam ediyorsanız ekranda ölü piksel bölgelerinin olduğu kesinleşmiştir.

İşte bu durumda cihazınızın garanti süresine bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü eğer bu şekilde kullanmak istemezseniz ekranı değiştirmeniz gerekmektedir. Bu değişim pahalı olduğundan garantinizin olması sizin yararınızadır.   

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 15:08
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Nursrtçkn
Nursrtçkn - 2 yıl Önce

Koruyucu kullanmıyorum

Nursrtçkn
Nursrtçkn - 2 yıl Önce

Orjinal kendi ekranı ve düşme veya kırılma da yok

Ekran sorunu
Ekran sorunu @Nursrtçkn - 2 yıl Önce

Bazı cihazlarda kronik dediğimiz bir durum söz konusu olabiliyor. Bu süreçte dikkat etmeniz gerekenlerden biri güneşte ve fazla ısıda durmaması. Yayılmasını geçiktirilebilir. Birde koruyucu kullanıyor musunuz?

Nursrtçkn
Nursrtçkn - 2 yıl Önce

Telefon s6edge dikey yeşil çizgi oluştu bu çizgiler zamanla artar mı?

Zamanla evet
Zamanla evet @Nursrtçkn - 2 yıl Önce

Orjinal kendi ekranı mı? Yan sanayi ekranların çoğunda kısa sürede renk atmaları görülmekte. Değilse baskı veya düşmeyle oluştuysa evet. Isınmayla yayılacaktır.

Sinan yaaar
Sinan yaaar - 3 yıl Önce

Telefonum xiaomi redmi note 5a ekranda durduk yere yesil dikey bir çizgi oluştu sebebi nedir acaba

Note 5a yeşil çizgi
Note 5a yeşil çizgi @Sinan yaaar - 3 yıl Önce

Telefon açılırken aynı çizgi görünüyor mu? Telefona baskı olmuş olabilir.

gsfan
gsfan - 3 yıl Önce

Bende yatay beyaz cizgiler var oyunu girdim kasılm oldu sonra ekranda beyaz cizgiler oluştu bunun sebebi nedir ne yapmalıyım??

zeynep Baydaş
zeynep Baydaş @gsfan - 3 yıl Önce

galaksi j3 ekranı yeşil olursa ne yapılmalılıdır