Galaxy A 2017 suya ve toza karşı dayanıklı mı

Samsung marka Galaxy A 2017 modeli suya ve toza dayanıklı mıdır? Galaxy A 2017 modelinin su ve toz test sonuçları açıklandı. IP68 sertifikası var mı?

Galaxy A 2017 suya ve toza karşı dayanıklı mı
banner192

Samsung markasının kaliteli serilerinden biri olan Galaxy A 2017 modelleri herhangi bir toza veya suya maruz kaldıklarında dayanma süreleri var mıdır? Yoksa suya temas etikleri durumda hemen su, telefon içerisine girmekte midir?  Bu sorularınızın cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Samsung her bütçeye uygun telefon modelleri üretmektedir. Bu telefon modellerinden biride Galaxy A 2017 modelidir. Firma bu telefon serileri için suya ve toza dayanıklılık testlerini yaptırarak  bu testlerden başarılı şekilde geçtiğini gösteren IP68 sertifikası almıştır. Bu telefonda ayrıca telefon üzerinde bulunan çok amaçlı giriş ve kulaklık girişi de suya dayanıklıdır. Galaxy A 2017 serisi telefonları dışına herhangi bir koruyucu kılıf almadan da üretici firmanın iddiasına göre rahatlıkla kullanabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Galaxy A 2017 telefonlar suya ve toza karşı dayanıklı mı

Galaxy A 2017 suya ve toza karşı dayanıklı mı

Aşağıda Galaxy A 2017 serisinin almış olduğu sertifikalar ve anlamları bulunmaktadır. Ayrıca hangi ortamda da yapıldığı karşısında yazılmıştır.

  • IP6X sertifikası toz girişlerine karşı tam koruma sağladığını gösterir 
  • IPX8 sertifikası ise 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar su altında kalmanın etkilerine karşı koruma sağladığını gösterir

Ayrıca su ve toz dayanıklığı için bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlardan bazılarını aşağıda sizlerle paylaşalım;

  • Galaxy A 2017 modelini herhangi bir düşme veya darbe alması durumunda yukarıdaki verilen güvenceler geçersiz olabilir.
  • Telefonunuzda SIM kartı ve Hafıza kartı ıslakken kullanmayınız. Bu şartlar geçerliliğini yitirebilir.
  • Ayrıca suya dayanıklılık sertifikası durağan sularda yapılmıştır. Eğer okyanus şelale yüzme havuzu gibi hareketli sularda telefon üzerine uygulanan basınçlardan dolayı yine dayanıklılık şartları geçersiz olabilir.
  • Telefonunuza tuzlu su, sıcak su veya karışımlı suya düşürdüğünüzde yine bu şartlar geçerliliğini yitirmektedir.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 12 ay Önce

Arkadaşlar 02 08 2017 çarşamba günü yeni telefon aldım samsung galaxy a7 2017 suya toza oldukça dayanıklı kendim test ettim gayet başarılı kendim bizzat şarz yerine usb yerine su tuttum hoparlore tuttum bi sikinti olmadi anliyacaginiz gonul rahatligiyla kulanabilirsiniz iciniz rahat olsun

İLKAAN
İLKAAN - 9 ay Önce

Bende samsung a7 2017 aldım bir ay oldu şu toz kesinlikle almıyor rahat kullanabirsiniz birbuçuk metre suyun altında 30 dakika duruyor tavsiye ederim arkadaşlar

SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status