Galaxy S3 ülkemiz için Android 4.3 güncellemesi

[Güncelleme] Galaxy S III ülkemiz kullanıcıları için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımına başlanıyor! Kasım' da başlayan 4.3 güncellemesi başka ülkelere ulaştı.

Galaxy S3 ülkemiz için Android 4.3 güncellemesi
müşteri hizmetleri

Galaxy S3' ün ilk kasım içerisinde Android 4.3 başlamasıyla hızla sıçrayarak yazılımsal açıdan çok sayıda hatanın rapor edilmesinden sonra güncellemenin askıya alındığı açıklanmıştı. Yapılan iyileştirmelarden sonra Aralıkta tekrar yayınlandı. Bir aydan çok süren çalışmanın başta Avrupa olmak üzere çok sayıda yere ulaştı.

Türkiye' de çok sayıda kullanıcısı bulunan cihazın ne zaman güncellemeye başlanacağı tarih olarak Ocak 21 işaret edildi. Sürecin sancılı geçmesi nedeniyle hala kafalarda şüphe yer alıyor.

Güncellemesinin Kies ile veya OTA üzerinden yapılabilir. 

Sürümün güncellemeye açılmasıyla Galaxy S III yenilikleri ve bazı gelişmelerini hatırlatmak için;

Knox uygulaması, uygulama hafıza kartına taşıma, Galaxy Gear yani akıllı saat için destek, telefonun hızlandırılmasını sağlayan TRIM, mod olarak sürüş, S4' de yer alan TouchWiz arayüzü, yenilenen GPU sürücüler, yenilenen kilit ekranı, Daydream, kamera iyileştirmesi, sekmeli ayarların menüsünün eklenmesi, sesli geliştirilmiş kontrol... 

Güncellemenin canlı beslemede sıkıntı olduğu belirtildi. Bunden dolayı altta bu dağıtım tarihlerini yansıtmakta. 4.1.2 Sürümü geçen yılın Ocak ayında başladığını hatırlatalım. 

Galaxy S3 ülkemiz için Android 4.3 güncellemesi