Galaxy S4 şarj %30 seviyelerinde telefon kapanıyor

facebook müşteri hizmetleri

Samsung Galaxy S4 telefonda şarjda kapanıyor. Batarya / yazılım sorunu mu var? Galaxy S4 modelinde şarjınızın %30 seviyelerine gelinde batarya bitmeden telefonunuzun kapanması...

Galaxy S4 şarj %30 seviyelerinde telefon kapanıyor
Çağrı merkezi 27 Ekim 2016 Perşembe 13:31

banner192

Samsung firması tarafından üretilen Galaxy S serileri ülkemizde kullanıcı sayısı fazla olan telefon modellerinden biridir. Galaxy S serileri segment olarak orta sınıfın üstünde olan ve fiyat aralığı olarak pahalı diyebileceğimiz sınırlar içerisinde olan modellerdir. İşte bu modellerden biri olan vakti zamanında çok para ödenerek alınan Galaxy S4 modelinde yaşanan sorunlardan birini çözmeye çalışacağız.

Samsung Galaxy S4 modelinde telefon şarjınızın %30 seviyelerine gelince kendiliğinden kapanması problemi. Peki bu pil batarya sorununu nasıl çözüme kavuşturabiliriz. Bunun için bir kaç çözüm önerimiz olcaktır;
 

Galaxy S4 şarj %30 seviyelerinde telefon kapanıyor


Galaxy S4 şarj %30 seviyelerinde telefon kapanıyor

Samsung Galaxy S4 şarjda kapanıyor çözümü nedir?

 

Birinci Yöntem; Galaxy S4 modelinize yeni batarya aldı iseniz, bataryanıza kalibrasyon yapabilirsiniz. Batarya kalibrasyon ayarlarının nasıl yapılacağını forum sitelerinden öğrenebilirsiniz.

İkinci Yöntem; Eğer Galaxy S4 modelinize farklı bir ROM attı iseniz ve bu ROM'dan sonra bu sorunu yaşamaya başladı iseniz yapmanız gereken yüklediğiniz ROM'u akıllı telefonunuzdan kaldırıp yerine orjinal olan samsung firması tarafından yazılan ROM'u yükleyiniz.

Üçüncü Yöntem; Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda herhangi bir çözüm elde edemedi iseniz, yapmanız gereken Galaxy S4 modelini yetkili bir servise göstermenizdir. Çünkü cihazınızda donanımsal sorun olabilir.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×