Galaxy S5 gelen aramada flaş ışığı kapatma Resimli Anlatım

Samsung firmasının daha önce çıkarmış olduğu ve yılının en iyi telefonlarından biri olan Galaxy S5' de gelen arama ve bildirimlerde yanan flaş ışığını kapatma işlemleri.

Galaxy S5 gelen aramada flaş ışığı kapatma Resimli Anlatım
müşteri hizmetleri

Samsung Gakaxy S5 modelinde bulunan bir özellik olan gelen aramada veya bildirimlerde yanan flaş ışığını açma ve kapatma işlemlerini resmli olarak bu haberimizde yayınlayacağız. Gelen aramada veya bildirimde flaş ışığının yanması kimi kullanıcılarının hoşuna giderken kimileride bu durumdan rahatsız olmaktadırlar. Özellikle telefonlarımız sessiz konumda iken flaş ışığının gelen aramalarda veya bildirimlerde yanması bir yöden faydalı olmaktadır. Şimdi her iki taraf için bu durumda flaş ışığı açıp kapatmlarını nasıl yapacaklarını aşağıdaki başlığımız altında anlatmaya başlayalım

İlk olarak telefonunızda bulunana ana ekrana ulaşınız. Bu ekrana ulaşmak için ise koymuş olduğunuz desen şfresimi veya pin kodunu giriniz. Bu işlemin ardından telefonda yüklü olan uygulamalara ulaşmış olacaksınız. Yapmanız gereken bu uygulamalar içerisinden telefondaki ayarlarınızı yaptığınız ayarlar simgesine tıklamanızdır. Ayarlar simgesi aşağıda çark şeklkinde bulunmaktadır.  

 Galaxy S5 flaş ışığı kapatma resimli anlatım

Galaxy S5 gelen aramada flaş ışığı kapatma

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise bölümün en üst kısmında bulunan ara kısmına Erişilebilirlik yazarak aratınız. Karşınıza gelen ekranda bulunan sonuça tıklayınız.

Galaxy S5 flaş ışığı kapatma

Erişilebilirlik başlığı altında telefonunuzda yapabileceğiniz bir çok ayar bulunmaktadır. Bu ayarlardan gelen arama veya bildirimlerde yanan flaş ışığı açma kapama yapacağınız bölüm olan  duyma seçeneğine tıklayınız.

Galaxy S5 flaş ışığını kapatma

Aşağıdaki ekranda göründüğü gibi ekranın en üstünde bulunan Flaş bildirimini göreceksiniz. Burada ye alan Bildirimleri, gelen aramaları aldığınızda veya alarmlar çaldığında kamera ışığı yanıp söner. yazısının karşısında bulunan bölümü çek ettiğinizde ışıklar yanacaktır. Bu işareti kaldırdığınızda ise yanmayacaktır.

flash nasıl kapatılır

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 16:32