Huawei GR3 4.5G 3G internet ayarları nasıl yapılır

Huawei GR3 model telefonlarda Turkcell Vodafone Türk telekom 4.5G internet bağlantı ayarları nasıl yapılır? APN hücresel ayarları hangi bölümde?

Huawei GR3 4.5G 3G internet ayarları nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Huawei markası ülkemizde diğer cep telefonu markaları gibi kendine özel bir müşteri kitlesi bulunmaktadır. Kullanım oranı olarak diğer bilindik cihazlardan geride olmasına rağmen yinede hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Bu makalemizde Huawei markasının GR3 modelinde GSM operatörlerinizin sizlere sunduğu 4.5G veya 3G interneti nasıl kullanabileceğinizi yayınlayacağız.

Yapmanız gereken aşağıdaki başlık altında resimli olarak anlatacağımız adımları sırasıyla uygulamanızdır. Bu adımları takip ettiğinizde kolaylıkla interent kurulumunu Huawei GR3 telefona yapabilirsiniz. akıllı telefonlarda internet bağlantısı her zaman önem arz etmektedir. Diğer modellerde olduğu gibi Huawei GR3 modelinde de telefonunuzu tam olarak kullanabilmeniz için internet bağlantısı şarttır.

Huawei internet ayarları nasıl yapılır

İlk olarak Huawei GR3 modeliniizn ana ekranında bulunan simgelerden ayarlar simgesine tıklamanız gerekmektedir. Ekranda yer alan simgelerin her birisi farklı bir uygulamayı çalıştırmaktadır. Bundan dolayı şekli çarka benzeyen simgeye tıklayarak ayarlar bölümüne giriş yapınız.

Huawei GR3 4.5G 3G internet ayarları

Açılan ekranda telefonunuzda var olan değiştirebileceğiniz ayarlar çıkmaktadır. Bu ayarlardan aşağıdaki resimde olduğu gibi diğer yazısına tıklayınız.

Huawei internet ayarları

Diğer başlığı altında uçak modu, hücresel ağlar, VPN, şebeke yayını gibi seçenekler bulunacaktır. Buradan kırmızı kutucuk içerisine aldığımız hücresel ağlar yazısına tıklayınız.

Huawei 3G internet ayarları

Hücresel ağ ayarları içerisinde ise hücresel veriler yazısının karşısında yer alan seçeneği griden renkli hale getiriniz. Ayrıca yine daima açık mobil verileri etkinleştir seçeneğinide yine aktif hale getiriniz. Ardından Tercih edilen ağ türü yazısına tıklayınız.

Huawei GR3 4.5G internet ayarları

Açılan ekranda APN'ler karşınıza gelecektir. Buradan ekranın altında yer alan (Diğer telefonlarda genellikle üstte yer alırken Huawei GR3 modelinde altta bulunmaktadır) artı işaretine tıklayınız.

Huawei 4.5G internet ayarları

Artı işaretine tıkladığınızda ise Erişim noktasını düzenle ayarları aktif olacaktır. Yapmanzı gereken bu ekranda kullandığınız operatörün ayarlarını girmenizdir. Örnek olarak :  Ad: Turkcell Internet APN: Internet APN Türü: default.supl Proxy: Olduğu gibi bırakınız Bağlantı Noktası: Olduğu gibi bırakınız Kullanıcı Adı ve Şifre : Olduğu gibi bırakınız. Bu ayarlardan sonra sayfanın altında bulunan menü seçeneğine tıklayınız.

Huawei internet ayarları nasıl yapılır

Yukarıdaki ekranda yer alan menüye tıkladığınızda telefon sizlere yapmış olduğunuz ayarları kaydetmenizi isteyecektir. Aşağıdaki gibi gelen ekranda kaydet seçeneğine tıklayınız.

 GR3 4.5G 3G internet ayarları

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 18:39