Huawei Mate 20 Pro ekranı

Huawei' nin son yıllarda çıkardığı modellerle mobil pazarda söz sahibi olduğunu kanıtladı. Özellikle Huawei P20 ve Pro ile çok iddialı modeller satışa çıkardı. Şimdi de yeni bir modelle gündemde.

Huawei Mate 20 Pro ekranı
müşteri hizmetleri

Evrenin en büyük akıllı telefon üreten firması yeni hedefleriyle çalışmalarına devam ediyor. Huawei firmasının senenin son çeyreğinde ya da 2019 yılının başında tanıtacağı akıllı cihaz için Samsung firmasına 6.9 inçlik bir ölçüde OLED ekran siparişi verdiği gündeme geldi. Bu tarih aralıkları akıllara direk Huawei Mate 20 modelinin çıkacağını getiriyor. Aksine, Mate serisinin yeni kullanıcıları artık geleneksel bir biçimde senenin son çeyreğinde tanıtılmış oluyor. En son sene sonuna kadar müşterileri ile buluşturuluyor.

Huawei Mate 20 Pro ekranı

Huawei Mate 20 ekranı ile dikkat çekecek!

Mate 20 cihazı 6.9 inç büyüklüğünde bir panel kullanılacaksa, Huawei firması ekran boyutları savaşlarında liderliği kolaylıkla kazanabilecek. Aksine, yakında çıkacak olan Galaxy Note 9 cihazın 6.38 inç ölçülerinde bir ekranla gelmesi bekleniliyor. Eylül aylarında tanıtılacak yeni IPhone cihazlarındaysa, maksimum ekran boyutlarının 6.46 inç bir ölçüde olması bekleniyor. Samsung firmasının teslimat tarihleri sebebi ile, tanıtımının 2019 senesinin ilk çeyreğine aksayacağı söyleniliyor.

Paneller hangi modelde kullanılacak? Şirketin bu panelleri hangi cihazların modelinde kullanacağı bildirilmiyor. Fakat, OLED özelliğin maliyetleri göz önüne alındığı zaman, bunun bir savaş gemisi modellerinde kullanılacağı tartışmasız bir gerçek.

Huawei firmasının düşük bir ihtimalde olsa oldukça büyük bir ekrana sahip yeni bir cihaz tanıtma ihtimali var gibi gözüküyor. Fakat, Mate 20 serisinin çıkış zamanı dikkate alındığında, firmanın 6.9 inç ölçülerine sahip bir ekrana Mate 20 Pro tanıtma işlemi büyük bir ihtimal.

müşteri hizmetleri