Lenovo A1000 APN ayarları

banner186

Lenovo A1000 telefon modelinde GSM hattına ait internet kullanımı için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom APN ayarları nasıl yapılır?

Lenovo A1000 APN ayarları
Çağrı merkezi 09 Nisan 2017 Pazar 11:31

banner192

Lenovo A1000 telefon modelinde eğer wifi dışında bir internet bağlantısı kullanmak isterseniz bazı ayarları yapmanız gerekmektedir. Bu ayarları yaptıktan sonra hattınıza ait internet paketini kullanmak isterseniz yapmanız gerekn aşağıdaki başlığımız altında bulunan resimli anlatımları takip ederek APN ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Lenovo A1000 Turkcell Vodafone Turk Telekom APN ayarları

İlk olarak telefonunuzada bulunan ayarlar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Ayarlar bölümünde telefonunuzda yer alan ayarlara bağlı değişiklikleri yapabilirsiniz. Ayarlar simgesi genelde android işletim sistemini kullanan telefonlarda çark şeklinde bulunmaktadır.

Lenovo A1000 APN ayarları

Ayarlar bölümünde ise dediğimiz gibi bir çok seçenek bulunmaktadır. Burada yapmanız gereken internet bağlantı ayarlarını yapabileceğiniz WLAN ve ağlar sekmesine geliniz. Burada var olan seçeneklerden Diğer başlığına tıklayınız.

Lenovo A1000 internet ayarları

Diğer bölümünde ise ekranda göremediğiniz diğer bağlantı türleri karşınıza gelmektedir. Burada APN ayarlarınızı yapabileceğiniz Hücresel ağlar yazısına tıklayınız.

Lenovo A1000 vodafone ayarları

Hüçresel ağlar başlığının altında ise APN tanımlamalarını görebileceğiniz Erişim Noktası Adları yazısına tıklayınız. 

Lenovo A1000 internet ayarları

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Diğer android telefonlardan farklı bir ekran karşınıza gelmektedirler. Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayınız.

Lenovo A1000 turkcell internet ayarları

Yukarıdaki adımı yaptığınızda ise karşınıza bir açılır menü gelecektir. Buradan Yeni APN yazısına tıklayarak işlemlerinize devam ediniz.

Lenovo internet ayarları

Erişim noktası düzenleme başlığı altında göreceğiniz bu ekranda ise Ad bölümüne internet APN kısmınada internet yazınız. Diğer bölümleri ise olduğu gibi bırakınız. Bu işlemlerin ardından yine sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayrak ayarlarınızı kaydediniz.

Lenovo A1000 internet ayarları

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×