LG G5 mobil internet ayarları nasıl yapılır

banner186

LG G5 telefon modelinde internet paketleri kullanımı nasıl yapılır ? Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom internet paketleri 3G / 4.5G kullanım ayarları....

LG G5 mobil internet ayarları nasıl yapılır
Çağrı merkezi 02 Nisan 2017 Pazar 19:32

banner192

LG G5 telefon modelinde cep telefon hattınızda yüklü internet paketlerini kullanabilmek için telefonunuzda APN ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatların APN ayarlarını aşağı resimli anlatım olarak göstermiş olduğumuz APN ekranına girerek internetinizi kullanabilirsiniz.

LG G5 mobil internet ayarları

İlk önce ana ekranda bulunan ayarlar menüsüne giriş yapınız. Diğer telefon modelleri işletim sistemlerinde genellikle uygulamalar içerisinde bulunan ayarlar simgesi LG G5 telefonunda ise ana ekranda yer almaktadır. Ayarlar simgesi çark şeklindedir.

LG G5 mobil internet ayarları

Ayarlar bölümü Ağlar, Ses Bildirim, Ekran ve Genel sekmelerinden oluşmaktadır. Bu sekmelerden telefonunuzdaki bağlantı ayarlarınızı yapabileceğiniz Ağlar sekmesine geliniz. Bu ekranda ilk olarak mobil veri seçeneğiniz aktif ediniz. Daha sonra ekranın altında yer alan daha fazla yazısına tıklayınız.

LG G5 turkcell internet ayarları

Daha fazla yazısına tıkladığınızda ise karşınıza diğer bağlantı türleri gelecektir. Bu ekranda ise Mobil şebekeler yazısına tıklayınız.

LG G5 vodafone internet ayarları

Mobil şebekeler başlığı altında ise APN'leri göreceğiniz Erişi Noktası Adları yazısına tıklayınız.

LG G5 Türk telekom internet ayarları

Erişim noktası adları başlığı altında telefonda hali hazırda bulunan APN'leri göreceksiniz. Eğer hattınıza ait  APN bulunmuyorsa sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayınız.

LG G5 internet ayarları

Yukarıdaki işlemin ardından aşağıdaki ekran açılacaktır.  Bu ekranda çıkan seçneklerden  Yeni APN yazısına tıklayarak hattınıza ait APN bilgilerini giriş yapınız.

LG G5 android internet ayarları

Erişim noktası düzenle başlığı altında yer alan isim bölümüne Turkcell Internet APN kısmınada internet yazınız. Diğer bölümleri ise boş bırakınız.

LG G5 apn internet ayarları

Son olarak ise telefona girmiş olduğunuz APN değerlerinin kaydedilmesi için sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda ise kaydet tuşuna basınız. 

internet ayarları

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Emrullah - 3 ay önce
Teşekkür ederim lg g5 se telefonumdaki mobil veri sorununu sayenizde çözdüm.