Sony Xperia Arc S 4.5G ve 3G internet ayarları

Sony Xperia Arc S telefon modelinde 4.5G ve 3G Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır?

Sony Xperia Arc S 4.5G ve 3G internet ayarları
müşteri hizmetleri

Sony firmasının ürettiği telefon modellerinden biride Xperia Arc S modelidir. Sony Xperia Arc S telefon modelinde mobil internetin nasıl kullanılabileceği ve hangi ayarların yapılması gerektiğini aşağıdaki başlığımızın altında resimli olarak bulabilirsiniz.

İlk önce yapmanız gereken Sony Xperia Arc S telefon modelinde uygulamaların yer aldığı simgeler bölümüne ulaşmanızdır. Uygulamalara ulaşabilmek için noktalar halinde bulunan ekranın alt kısmında yer alan simgeye tıklayınız. 

Sony Xperia internet ayarları nasıl yapılır

Sony Xperia Arc S 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır

Açılan ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Buradan telefonunuzdaki ayarları yapabileceğiniz ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi aşağıdaki ekranda göründüğü gibi diğerlerinden farklıdır. Tornavide ve anahtar şeklinde olan bu simgeye tıkladığınızda ayarlara girmiş olacaksınız.

Sony Xperia Arc S internet ayarları nasıl yapılır

Ayar bölümünde bir çok ayar bulunmaktadır. Bu ayarlar içerisinden ağ ayarlarınızı yapabileceğiniz kablosuz özelliği ve ağlar bölümüne giriş yapınız.

Sony Xperia Arc S 4.5G internet ayarları

Kablosuz ve ağ ayarları başlığı altında yer alan mobil ağalar yazısına tıklayınız.

Sony Xperia Arc S turkcell internet ayarları

APN ayarlarınızı yapabileceğiniz Erişim noktası adları bölümüne giriş yapınız.

Sony Xperia Arc S vodafone internet ayarları

APN'ler başlığı altında telefonunuzda yüklü olan apnleri göreceksiniz. Eğer hattınıza ait apn burada bulunmuyorsa yapmanız gereken sağ alt köşede yer alan simgeye tıklayınız.

Sony Xperia Arc S Türk telekom internet ayarları

Yukarıdaki simgeye tıkladığınızda ise karşınıza Yeni APN seçeneği gelecektir. Burada yer alan yeni apn yazısına tıklayınız.

Sony Xperia internet ayarları nasıl yapılır

Yukarıdaki işlemin ardından aşağıdaki gibi Ad bölümüne internet, APN bölümüne internet yazınız. Diğer bölümleri ise boş bırakınız. Ardından yaptığınız ayarların etkin olabilmesi için ortada yer alan disket simgesine tıklayınız.

Sony Xperia internet ayarları

Sony Xperia Arc S 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 14:07