Xiaomi Mi 6 4.5G sorunu

banner186

Xiaomi Mi 6 modelinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarına ait internet paketlerini kullanırken herhangi bir sorun yaşanmakta mı? 4.5G internet hız sorunu.

Xiaomi Mi 6 4.5G sorunu
Çağrı merkezi 12 Mayıs 2017 Cuma 14:55

banner192

Akıllı telefonlar artık hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise internet imkanını bize bulunduğumuz her yerde sağlamasıdır. Akıllı telefonlar internet kullanımı iki farklı yöntem ile sağlarlar. Bunlardan birincisi wifi yani kablosuz internet ile diğeri ise kullanmış olduğunuz hat üzerinden. Bu haberimizde ise üst düzey bir donanıma sahip olan Xiaomi Mi 6 modelinde yaşanan 4.5G internet bağlantı sorununu yayınlayacağız.

Xiaomi Mi 6 telefonda 4.5G sorunu var mı

Xiaomi Mi 6 4.5G sorunu

Xiaomi Mi 6 telefonunda, ülkemizde bulunan GSM hatlarına ait (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) 4.5G internet kullanımında performansının nasıl olacağı kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bu üç operatör ile ilgi testler internet sitelerinde yapılarak yayınlandı. Peki neden Xiaomi Mi 6 modeli ile ilgili böyle bir tereddüt kullanıcıların aklına geldi. Bunun sebebi Xiaomi Mi 6 telefon modelinde kullanılan 4.5G frekansları ile ilgilidir. Telefonun desteklediği bu frekanslar bazı profesyonel kullanıcıların aklında soru işaretleri bıraktı.

İşte bu soruna çözüm olabilmesi için teknoloji sitelerinde yapılan 4.5G test sonuçları;

Test sonuçlarını yayınlamadan önce ilk olarak şunu belirtelim Xiaomi Mi 6 modelinin LTE 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) frekanslarını desteklediğini görüyoruz. Fakat ülkemizde cep telefonu hatları en fazla 800 bandında kullanılmaktadır. İşte bu sorundan dolayı acaba internet kullanım hızının Xiaomi Mi 6 modelinde nasıl olacağı merak edilen konular arasında yer almıştır.

İlk olarak burada yapılan testler bölgelere göre farklılıklar gösterebilir. Çünkü operatör firmalarının koymuş oldukları baz istasyonlarına göre bu test sonuçları değişebilmektedir. İlk sırada Turkcell firması bulunmaktadır. Turkcell ile yapılan testlerde 90 Mbps indirme yapıldığı görünmektedir. Diğer bir hat olan Türk Telekom ile  yapılan testte ise 50Mbps indirme yapıldığı görünmektedir.

Bu test sonuçlarına bakıldığında ülkemizde yer alan 800 bandının Xiaomi Mi 6 telefon modelinde bulunmaması GSM hatlarına ait internet kullanımını çok da etkilememektedir. Bundan dolayı bu üst düzey donanıma sahip telefonu gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sinan - 1 ay önce
Ben aldım ve sorun yaşıyorum gazeteyi açıyor ama ıngstegram resimleri açmıyor oyunları açmıyor
Misafir Avatar
Emir - 2 hafta önce @Sinan
sorunu çözebildiniz mi? ben de aynı problemi yaşıyorum