Xperia XZ2 özellikleri nasıl olacak?

Sony firmasının çıkaracağı telefon modellerinden biri olan Xperia XZ2 modelinin hangi özelliklere sahip olacağını bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Xperia XZ2 özellikleri nasıl olacak?
müşteri hizmetleri

Sony firması son  dönemde çıkardığı mobil cihazlarla dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Eskiden beri gelen ve global bir marka olan Sony bu popüleritesini kullanarak dünyada bir çok telefon sattığını görmekteyiz. Firma ismine yaraşır telefonları çıkardığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat Sony'nin çıkardığı telefon modellerinde kullanıcıların hoşuna gitmeyen bir tasarım detayı bulunmaktadır.

Japon devi Sony uzun süredir kullandığı kalın çerçeve modellerini yakın bir zamanda piyasaya süreceği Xperia XZ2 modeli ile bırakmaya hazırlanıyor.

Xperia XZ2 özellikleri

Xperia XZ2 özellikleri nasıl olacak?

Firmanın amiral gemisi konumundaki bu cihaz bir çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Xperia XZ2 modelinin teknik özellikleri ile ilgili bazı bilgiler internete sızmış durumdadır. Geçen günlerde firmanın bu yeni telefon modeli geekbench testinde karşımıza çıkmıştı. Bu testte telefon hakkında çok fazla bilgi sahibi olamamıştık. Fakat yeni gelen bilgiler ile artık bütün teknik özelliklerini öğrenmiş olduk. Gelen söylentilere göre Xperia XZ2 modelinde Snapdragon 845 işlemcisi kullanılacak. Firma aynı işlemciye sahip fakat farklı belleklerde iki telefon modelini piyasaya çıkaracak. 

İlk çıkaracağı modelinde Sony 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza kullanırken diğer modelinde ise 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza kullanacağı gelen iddialar arasında yer almaktadır. Ekran olarak ise bu yeni amiral gemi HDR TRILUMINOS ve X-Reality destekli 5,48 inç büyüklüğünde olacak.

157x78x8,1 mm boyutlarında olacak olan telefonun ağırlığı ise 159 gramdır. 3240 mAh batarya gücünde olması beklenen telefon 2018 yılında düzenlenecek olana MWC 2018 etkinliğinde tanıtılacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 12:00
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri