Android telefonlarınızı koruyun

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonlarınızı koruyun, Android virüs programı nedir? Android en iyi virüs programları nelerdir? Avast Mobile Security programı, Android AVG ücretsiz

Teknoloji destek

Android telefonlarınızı koruyun, Android virüs programı nedir? Android en iyi virüs programları nelerdir? Avast Mobile Security programı, Android AVG ücretsiz antivirüs programı koruma sağlar mı ?

Artık telefonlarda en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri koruma, Android telefonunuz ne kadar güvenli, mobile antivirüs programı kullanıyor musunuz? Android ücretsiz en iyi antivirüs programları nelerdir? tüm detayları ile haberimizde. 
 

Android Mobil Antivirüs programları ile koruma 

Virüsler, trojanlar, zararlı yazılımlar, reklam virüsleri artık sadece bilgisayarları değil telefonları da tehdit ediyor. Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde bu kötü amaçlı yazılımlara karşı nasıl bir koruma sağlamalıyız?

Android işletim sistemi açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğu için Trojanlar, virüsler ve zararlı yazılımları bu işletim sisteminde sıkça görmekteyiz. Güvenlik uygulamaları geliştiren şirketler artık Mobile pazarda da yer bulmaya başladı. 

Android için güvenlik uygulaması geliştiren birçok şirket yer almaktadır. Yeni geliştirilen virüsler, zararlı yazılımlar için şirketlerde yeni önlemler almaya başladı. Sahte uygulamalar ile birçok kullanıcı kötü yazılım geliştiren kişilerin tuzaklarına düşerek sorun yaşıyorlar. Bazı durumlarda telefondaki güvenliği geçin bir çok kullanıcı gerçek Facebook, Twitter, Snapchat gibi bilgilerini de kaptırıyor. 

Android üzerinden karşılaşılan bu virüslere yada karşılaşmadan yapabileceğimiz işlemleri kısaca sıralayalım. Öncelikle yeni bir Android cihaz satın aldığınızda ilk yapmanız gereken işlemlerden biri Antivirüs programı yükleyin. Bu antivirüs programları AVG Antivirüs Free for Android uygulaması(ücretsiz), Avast Mobile Security uygulaması(ücretsiz) yada Kaspersky Internet Security(ücretli) uygulamalarını yükleyerek bu sorunların önüne geçebilirsiniz. 

Android avast antivirüs programı

Antivirüs programlarını yükleyerek bu virüslerin, trojanların yada zararlı birçok yazılımın önüne geçebilirsiniz. Bunun dışında bilinçli kullanımında önemini dile getirmek gerekiyor. 

Bilinçli bir akıllı telefon kullanıcısı hiçbir zaman bilmediği bir uygulamayı indirmemelidir. Android kullanıcıları için Play Store dışında bir site yada marketten uygulama indirmemelidir

Telefonunuz üzerinden yapacağınız indirmelerde güvenli ve bilinir uygulamaları tercih etmenizi öneririz. Bilmediğiniz yada sitelerde gezinirken karşınıza çıkan hiçbir öneriyi kabul edip indirmemelisiniz. 


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 10:30

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir