Android Telefonunuzda Xiaomi Miui 6 Arayüzünü Kullanın

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu altıncı nesil Miui kullanıcı arayüzünü şimdi Android telefonlarınızda deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken BURADAN Mi Launcher (MIUI) uygulamasını indirmek. Uygulamayı indirdikten sonra Google Play Store’da kısa süre önce yayınlanan ve 2.35 lira fiyata sahip MIUI 6 – Launcher Theme’yı indirmeniz gerekiyor. Mi Launcher’ı varsayılan başlatıcı olarak ayarladıktan sonra ayarlar kısmından MIUI 6 – Launcher temasını seçerek, Xiaomi’nin ilk olarak Mi4’te yer verdiği arabirimi Android telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Andronova

Xiaomi Miui 6’dan biraz söz edecek olursak; geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen bir etkinlik kapsamında tanıtılan Miui 6, Android L’nin sade görünümünü yansıtıyor. Android 4.4 KitKat tabanlı arayüzde Xiaomi’nin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gereksiz ve dikkat dağıtıcı unsulardan kaçtığını görüyoruz. Şirket, yeni arayüzde basit, sade ve düz bir tasarım benimsiyor.

Miui 6’nın dikkat çeken özelliklerinden biri kilit ekranda karşımıza çıkıyor. Kilit ekranda yukarı doğru yapılacak basit bir kaydırma hareketiyle, telefona gelen bütün bildirimler kontrol altına alınabilecek. Xiaomi’nin altyapıda sağladığı optimizasyonlar sayesinde pil verimliliği (Ekstra Pil Tasarruf Modu) noktasında önemli gelişmeler sağlandı. Tabii ki güvenlik noktasındaki gelişmeleri de unutmamak gerekir.

Xiaomi ayrıca Miui 6’da birçok simgeyi yeniden dizayn ederken, popüler CCleaner uygulaması da artık kullanıcıları ücretsiz olarak sunuluyor. Miui 6 kullanıcı arayüzünün diğer Xiaomi markalı cihazlara ne zaman dağıtılacağı henüz açıklanmadı. Alt bölümden yeni arayüzün tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.