Android Things nedir? IoT nedir?

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android Things nedir? IoT nedir? IoT ne demek? Android Things ne demek? İnternet nesneleri / nesnelerin interneti nedir? Ne işe yarar? Developer Preview sürümü indir yükle!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google, IoT işletim sistemi olarak belirlediği Brillo ismini değitirerek Android Things olarak duyurdu.

Android Things nedir? IoT nedir? IoT, internet nesnelerine verilen isim. Türkçe nesnelerin interneti ve İngilizce kısaltması ise “IoT”. İnternet nesneleri için geliştirilen işletim sistemi. Daha önce bu işletim sistemine verilen Brillo ismini Google, Android Things olarak değiştirdiğini duyurdu.  

Android IoT nedir?

Android Things nedir? IoT nedir?

Android Things nedir? IoT nedir?

Android Things nedir? IoT nedir?

IoT, şuan dünya genelinde kabullenilmiş internettin bir parçası oldu. Bu işletim sistemi, internet nesnelerini çalıştırmak için geliştirilen kodlamadır. Google, akılda kalıcı olması için Android Things olarak isim değişikliğine gitti.  Google, Android sistemi için geliştirdiği IoT nesnelerinin özelleştirilen versiyonu Android Things için “Developer Preview” sürümünü yayınladı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 22:58

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir