Android TV televizyona Google Play Store yükleme APK dosyasını ücretsiz indirmek için gerekli adresi sitemizde bulacaksınız. Öneri olarak yer verdiğimiz uygula sürümünün daha güncel halini ilgili web sitesinde bulacaksınız. 

Şu önemli bilgiyi denemenizi öneririz. Kullanılan modelin yazılımı çok eski olduğundan dolayı güncel hizmetlerle uyumlu olmayabilir. Böyle durumlarda eski olan versiyonlara geçiş yapılmasını önermekteyiz. Çoğunlukla alternatif çözüm sunduğunu belirtelim.

 • Samsung
 • LG
 • Sony
 • Philips
 • Arçelik
 • Vestel
 • Grundig
 • Beko
 • Sharp
 • Regal, Axen, Sunny, SEG, Premier, Awox, Hi-Level Smart TV

Led TV ve diğer Android televizyonlar için Google Play Store mağaza uygulaması üzerinden ücretli / ücretsiz uygulama indirmek için gerekli APK dosyası aşağıda yer alıyor.

Mağaza uygulaması uzun zamandır TV’ lerde yerini aldı. Artık son çıkan modellerde çok işlevsel hale gelen bu olmazsa olmaz uygulama bazen yanlışlıkla veya sistemsel sorunlardan dolayı çalışmıyor.

Bu yazıda direk indirme bağlantısını paylaştık. Yapmanız gereken verdiğimiz bağlantıdan APK dosyasını bilgisayara indirip ve sonra flash belleğe atıp USB aracılığı ile televizyona yüklemeniz.

Smart TV yanlışlıkla silinen Google Play’ ı tekrar yüklemek için veya televizyonda Google Play yok nasıl yüklenir diye arayanlar için indirme adresimiz aşağıda yer alıyor. TV ile telefon uygulamasını karışıtırmayınız.

Android TV televizyonda Google Play Store indir dosyası

Android işletim sistemi yüklü televizyonlarda Google Play Store uygulaması ile TV’ ye oyun ve uygulama yükleyebilirsiniz.

Çoğu Android TV kullanıcısı kullandıkları televizyonun tam özelliklerini bilmez. İşte mağaza uygulaması sayesinde indireceğiniz uygulamalar ile televizyonunuzu daha işlevsel hale getirebilirsiniz.


Google Play Store Android TV sürümünü buradan indirebilirsiniz. Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız, farklı bir sürümü deneyebilirsiniz. Cep telefonları ve tabletler içinse bu adresten ve  Google Play Store indir sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Televizyonunuz ve diğer teknoloji cihazları ile ilgili sorunlar için yayınladığımız yazılarımıza göz atınız.

 • Android televizyon için Google Play güncel sürümlerine bu apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store-android-tv/ adresten ulaşabilirsiniz.
tiktok ag hatasi
Android TV televizyonda Google Play Store indir

Android TV Google Play Store sürümleri

Üste verdiğimiz bağlantıda çok sayıda hem telefon hem Smart TV için uygulama sürümü yer alıyor. Ayrıyeten Google Play hizmetleri silindi nasıl yüklerim diyenler için en iyi bağlantıdır.

Aşağıdaki versiyonlardan bazılarının model ile uyum göstermediğinde önceki eski sürümlere bakılması çözüm sağlayacaktır.

 • Google Play Store (Android 9 / Android 10 / Android 11)
 • Google Play (Android 7.0 / Android 8.0)

Yukarıda apkmirror adlı web sitesinde çok sayıda versiyonla karşılaşacaksınız. Beta olanların dışında kararlı versiyonlarda yer alıyor. Önerimiz önce yeni ve sonrasında eskilerden birden fazla versiyonu test ediniz. Birinden birinin işe yarayacağınızı düşünmekteyiz.

Yakın zamanda çıkan versiyonların bazen cihazlarla uyum göstermediğine şahit oluyoruz. Bizde geçmişte bir cihazımızda böyle bir şeye maruz kaldık ve kendimizce bir çözüm ürettik. Uzum yıllardır bu şekilde kullanım yapmaya devam ettik.

Televizyona Google Play yükleyemiyorum

Kurulum nasıl yapılır şeklinde sorunuz varsa, virüssüz bir bilgisayardan güncel bir APK dosyasını indiriniz, flash disk’ e atınız ve sonrasında USB bağlantısını yaparak kurulumunu başlatınız. Görmüyorsa o zamanda dosya görüntüleme uygulaması kurarak gerekli dosyaya ulaşacaksınız.

Bilinmeyen kaynakların açılması ve dosya görüntüleme için gerekli programla alakalı içeriği aşağıdaki bağlantı içerisinde bulacaksınız.

https://www.andronova.net/usb-flash-bellekten-android-smart-tv-apk-uygulama-yukleme-h4033.html