Android USB hata ayıklama modu nasıl açılır?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android USB hata ayıklama modu nedir ve nasıl açılır yazımız Samsung serisi, Xiaomi ve Huawei için başka bir örnek haber içeriğimizi ekledik.

Ad imageAd image

Samsung’ un Note ve Galaxy modellerinde ve diğer cihazlarda USB hata ayıklama modu nereden aktif edilir genel bir açıklamamız olacak.

Android telefonlarında bir çok kişinin karşılaştığı sorunlardan biri olan ‘USB hata ayıklama modu nasıl aktif edilir‘ sorusunu yeni başlayanlar için cevaplıyoruz. Teknoloji sorunlarında öneri numaralar aranabilir.

USB hata ayıklama modu, günlük hayatımızın çoğu işlerinde artık daha da fazla kullandığımız akıllı telefonlarla birlikte, veri güvenliği, veri yedekleme veya veri aktarımı gibi konularla haşır neşir olur hale geldik. Her gün çektiğimiz bizim için oldukça önemli olan fotoğraflar, indirdiğimiz müzik veya dosyalar, bazı kullanıcıların bulut servislerde saklamasına karşın, büyük bir kitle ise akıllı telefon ile bilgisayar arasında mekik dokuyor. İşte bilgisayar ile telefonu arasında bağlantı kurmak isteyen, ancak bağlantı problemi yaşayan milyonlarca Android telefon kullanıcısının karşısına sık sık çıkan sorunlardan biri, Android USB hata ayıklama modu nasıl açılır aşağıda size bunu nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz.

USB hata ayıklama modu aktif etme yöntemi

Öncelikle ayıklama modunu açmak için bize gerekecek olan “Geliştirici Seçenekleri” bölümünü aktif etmeliyiz. Önemli ayarlamalar yer aldığı için Google bu bölümü gizlemiş. Bu konuda bu seçeneğin nasıl aktif edebileceğinizi ve tüm seçeneklerin ne işe yaradığına yönelik detaylı anlatıma Android Geliştirici Seçenekleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ad imageAd image

Yazımıza sonradan eklememiz gereken bir bilgide Xiaomi geliştirici seçenekleri açma yazısı olacak. Malum Yeni Android sürümlerinde bu bölüm değişti. Android 8.0 ve Android Pie’ de apayrı bir yerde konumlandırılmış. 

Geliştirici menüsünü başarıyla aktif ettiyseniz aşağıdan devam edelim…

USB hata ayıklama modunu açma

Adım 1: Telefonunuzdan Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri bölümüne girin.

Adım 2: USB hata ayıklama bölümüne girin. Bazı telefonlarda Android hata ayıklama farklı olmakta. Yukarıda örnek verdiğimiz yazılara kesinlikle bakmanız gerekiyor. 

Adım 3: Modun yanındaki seçeneği kaydırın. Açmak için izine yani tamamı onaylayın.

Android USB hata ayıklama modu nasıl açılır?

Bu işlemden sonra USB kablosuyla cihazınızı bilgisayara bağladığınızda artık tanıyacaktır. Bu özelliğin birden fazla işlevi var ancak şimdi bunu bilmemiz yeterlidir. Ayrıca kullanmadığınız durumlarda hata ayıklamayı kapatmanızı da tavsiye ederiz.


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 22:57

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe