Android Opera ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Opera Android ücretsiz VPN uygulaması hizmete aldı. Windows bilgisayarda kullanılan hizmet şimdi de cep telefonda VPN programı ücretsiz kullanıma başlandı.

Android Opera ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Opera uzun dönemdir bilgisayarlarda VPN hizmeti veriyordu. Ancak buz hizmet cep telefonlarında sağlanmadığından dolayı kullanıcılardan bu konunun düzeltilmesi ile ilgili büyük istek geliyordu. Opera kullanıcıların isteklerine sonunda cevap veren firma, bilgisayarlar üzerinde VPN hizmetinden memnun olan müşterilerine ve daha önce Opera’yı hiç denememiş olan yeni müşterileri kitlelerine cep telefonları üzerinden VPN hizmeti vermeye başladı. Yeni bir güncelleme yayınlayan firma, uygulamayı güncelleyen Android kullanıcısı herkese VPN desteğini ücretsiz olarak veriyor.

Opera VPN için beta' yı başlatmıştı ve tam sürümü devreye aldı. Opera, VPN hizmetini mevcut tarayıcısına ekledi. Yani Google Play' a girdiğinizde "Opera tarayıcı" olan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Özellikle VPN olarak belirtilmemekte. Tarayıcının özelliklerinde ekli olarak bulunuyor. Ayarlara girerek VPN etkinleştirebiliyorsunuz.

VPN uygulaması bazı ülkelerde kullanıma açıldı. Türkiye için Opera tarayıcısındaki VPN seçeneğiyle kullanabilirsiniz.

Opera VPN uygulamayı kullanma

Ücretsiz olarak tüm müşterilerin kullanımına sunulan VPN hizmeti sayesinde cep telefonunuzda kullandığınız interneti daha güvenlikli olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca android opera ücretsiz vpn sayesinde ülkelerde ya da bölgelerde erişim yapılamayan sitelere de girebileceksiniz. Güvenli kullanıma başlayabilmek için ya Opera uygulamanızı güncellemeniz ya da telefonunuzda yüklü değilse uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Ancak uygulama hakkında dikkat edilmesi gereken bir konu bulunuyor. Ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulamayı kullanabilmek için firmaya verilerinizi toplama izni vermeniz gerekiyor. Yani firma girdiğiniz tüm siteler ile ilgili veri toplama yetkisine sahip olacak.

Opera VPN nasıl kullanılır?

  • Opera tarayıcı şeklinde aratın
  • Yükleme tamamlandı ise tarayıcıyı çalıştırın
  • Aşağıda sağda opera simgesine dokun
  • Yanda açılan yerdeki ayarlar' a dokunun
  • VPN yan kısımdaki butonu açın

Android Opera ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

ücretsiz VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Android VPN uygulaması

Android ücretsiz VPN kullanma

ücretsiz vpn nasıl kullanılır

Uygulama her ülkede geçerli mi?

Opera daha önce bilgisayarlar ve IOS için kullanıma sunduğu VPN sistemini her ne kadar Android kullanıcılarına da getirmiş olsa da uygulama şu anda her ülkede kullanılamıyor. Ancak ülke seçimi yaparak uygulamayı başka ülkeden kullanılıyor gibi göstererek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR